Botanikos sode buvo atidengtasmeninis objektas
2024 m. lapkričio 19 d. botanikos sode buvo atidengtas jaukus meninis objektas, sukurtas projekto „Girdžiu gamtą mieste“ metu. Projekto tikslas – informuoti gyventojus apie aplinkos taršą, įskaitant taršą triukšmu. Meninis objektas „Ausys“ sukurtas panaudojant antrines žaliavas - statybines atliekas. Kūrinį galima naudoti ir supančios aplinkos garsams klausytis, ypatingą dėmesį skiriant gamtos garsams ir juos protarpiais stelbiančiam foniniam miesto triukšmui. Meninio objekto idėjos autorius – VUŠA Botanikos sodo kraštovaizdžio architektas Karolis Grušas. Meninio objekto dalis kūrė ir išpildyti padėjo: menininkė Eglė Narbutaitė. Objekto želdinimo kompoziciją iš medingų augalų kūrė Renata Lengvenytė-Vitkauskienė ir kiti sodo specialistai. Projektui „Girdžiu gamtą mieste“ lėšų skyrė Šiaulių miesto savivaldybės administracija. Kviečiame apsilankyti VUŠA Botanikos sode ir pamatyti, galbūt, didžiausias ausis Šiauliuose!
Vyko mokytojų kvalifikacijos tobulinimo renginiai
Vyko mokytojų kvalifikacijos tobulinimo renginiai
Spalio 10 ir 30 dienomis botanikos sode vyko mokytojų kvalifikacijos tobulinimo renginiai, kurie buvo tinkami švietimo veikla užsiimantiems asmenims, o labiausiai - integruotų gamtos mokslų mokytojams. Ji labai naudinga tiems gamtos mokslų mokytojams, kurių studijų programoje botanikos mokslui buvo skiriama minimaliai laiko ar šios žinios yra įgytos seniai ir mokytojas yra apsisprendęs jas atnaujinti. Net ir ką tik švietimo specialistais tapę asmenys galėjo įgyti žinių retai į programas įtraukiamomis temomis, tokiomis kaip augalų skiepijimas, augalų kaip gamtinio ištekliaus tvaraus panaudojimas, šių veiklų integravimas į tiksliųjų mokslų mokymą. Programa buvo naudinga ir kitų sričių mokytojų kompetencijų tobulinimui pavyzdžiui, pradinių klasių, dailės, kurių darbe botanika nėra pagrindinė disciplina tačiau išlieka poreikis teisingai vadinti augalo dalis, pažinti rūšis, žinoti augalų savybes, demonstruoti holistinę aplinkos reiškinių sampratą pateikiant mokiniams motyvuojančius pavyzdžius domėtis mokslu ir supančia aplinka.
Renginys yra projekto „Gamtos laboratorija Šiauliuose“ dalis, kurį finansuoja Šiaulių miesto savivaldybė. Už pateikiamą informaciją atsakingas tik jos autorius, savivaldybė neatsako už toje medžiagoje pateiktos informacijos panaudojimą. Projekto įgyvendinimo metu gali būti fotografuojama, filmuojama, dalyviai gali būti matomi nuotraukose ar vaizdo įrašuose ir šios nuotraukos ar vaizdo įrašai gali būti viešai prieinamuose socialiniuose tinkluose ar medijos priemonėse.
Kviečiame į mažosios architektūros elemento „Girdžiu gamtą mieste“ atidarymo renginį
Lapkričio 19 d. kviečiame į jaukų mažosios architektūros elemento „Girdžiu gamtą mieste“ atidarymo renginį botanikos sode. Elementas skirtas atkreipti visuomenės dėmesį į taršos triukšmu problemą.
10:00 pranešimai triukšmo taršos statistikos, jo poveikio žmonėms ir gamtai, taršos triukšmu vengimo būdų temomis botanikos sodo salėje.
10:45 kviesime visus apžiūrėti naujo mažosios architektūros objektą, pagaminto panaudojant statybines atliekas. Kūrinį pristatys idėjos autorius.
11:00 po pristatymo ir elemento interaktyvumo išbandymo, ragausime botanikos sodo žolelių arbatą ir diskutuosime taršos vengimo ir susijusiomis temomis.
Šis renginys yra projekto „Girdžiu gamtą mieste“ dalis, kurį finansuoja Šiaulių miesto savivaldybė, todėl įėjimas – nemokamas. Projekto tikslas – informuoti gyventojus apie aplinkos taršą, įskaitant taršą triukšmu, prieš pastatant natūralius gamtos garsus, kuriuos būtina saugoti. Už pateikiamą informaciją atsakingas tik jos autorius, savivaldybė neatsako už toje medžiagoje pateiktos informacijos panaudojimą. Projekto įgyvendinimo metu gali būti fotografuojama, filmuojama, dalyviai gali būti matomi nuotraukose ar vaizdo įrašuose ir šios nuotraukos ar vaizdo įrašai gali būti viešai prieinamuose socialiniuose tinkluose ar medijos priemonėse.
Botanikos sode vyko derliaus šventė
Botanikos sode vyko derliaus šventė
2024 m. rugsėjo 19 d. VUŠA Botanikos sode vyko derliaus šventė. Čia susirinkusieji galėjo pasidomėti užderėjusio derliaus įvairove, jį nukulti, surinkti, pasverti ir žinoma - jo paragauti! Šventėje vyko jaunųjų muzikos atlikėjų ir šokėjų pasirodymai, degustacijos, edukacinė veikla ir konkursai. Šventėje dalyvavo Hulda Götmark - viešnia iš Šiaurės šalių genų banko ir genetinių išteklių žinių centro.
Renginys yra projekto “Pamatyk, pasėk ir paragauk!” dalis, kurį finansuoja Šiaurės ministrų tarybos biuras Lietuvoje, Projektą vykdo vykdo Lietuvos universitetų Botanikos sodų asociacija (LUBSA), kurios narys yra VUŠA Botanikos sodas.
Derliaus šventė
Naujausią informaciją apie renginį rasite mūsų socialinėje paskyroje.
Įgyvendinta STEAM programa: Įdomioji botanika
Kasmet STEAM programos ,,Įdomioji botanika’’ veiklos sulaukia miesto mokyklų dėmesio. Šį pavasarį veiklas rinkosi J. Janonio ir Romuvos gimnazijų moksleiviai. Iš viso veiklose dalyvavo 30 moksleivių. Programos tikslai buvo didinti mokinių motyvaciją gamtos mokslų srityse ugdant praktinius mokinių gebėjimus, gilinti žinias apie augalų biologines ir naudingąsias savybes, jų pritaikymą, ugdyti tvarų požiūrį į supančią aplinką. Botanikos sodas dalyviams tapo augalų pažinimo laboratorija su neišsenkančiais augalų resursais. Veikloms buvo naudojami įvairiomis savybėmis pasižymintis augalai (aromatiniai, vaistiniai, maistiniai, dažiniai ir kt.). Programa siejo augalų morfologijos ir fiziologijos, ekologijos, ekonominės botanikos atskiras temas, kreipiant pagrindinį dėmesį į augalų visapusišką pažinimą per jų savybes. Temos glaudžiai siejosi su cheminiais ir fizikiniais procesais vykstančiais augaluose, kai kurios temos pagilino žmogaus anatomijos ir fiziologijos žinias. Tyrinėjo augalų savybes išgaudami augalinius dažus, eksperimentavo iš lapų išskirdami chlorofilą, stebėdami fluorescensijos reiškinį. Dalyviai įgijo naujos patirties kūrybinei raiškai, maišydami augalų kvapus ir kurdami aromatinius mišinius. Tikimės, kad įdomios botaninės užduotys gamtos prieglobstyje, bei įgytos žinios paskatino moksleivius būti tvariais ir daugiau domėtis darnaus vystymosi problematika. Programos finansuotos Šiaulių miesto savivaldybės lėšomis. Dėkojame mokykloms, kurios rinkosi mūsų veiklas.
STEAM programa „Įdomioji botanika" finansuota Šiaulių miesto savivaldybės lėšomis.
Įgyvendinta STEAM JUNIOR programa: Pažinti, sodinti, auginti – misija įmanoma!
Botanikos sode birželio pirmosiomis dienomis šurmuliavo Šiaulių „Dermės“ 4 klasių mokiniai. Jie dalyvavo STEAM JUNIOR programoje: Pažinti, sodinti, auginti – misija įmanoma! Tai STEAM veiklų programa orientuota į gamtamokslinį mokinių ugdymą botanikos, augalų morfologijos ir fiziologijos bei technologijų, matematikos, ir meno srityse. Mokiniai su Botanikos sodo specialistais siekė tikslo per praktines veiklas susipažinti su augalų įvairove ir juose vykstančiais gyvybiniais procesais bei mokėsi kambarinių augalų komponavimo ugdant technologines ir kūrybiškumo kompetencijas. Džiaugiamės gimusia draugyste ir dar labiau sustiprinta meile augalams ir gamtai!
STEAM JUNIOR programa „Pažinti, sodinti, auginti – misija įmanoma!” finansuota Šiaulių miesto savivaldybės lėšomis.
Atsakas į klimato kaitą ir krizes – pamokos vaikams, kaip užsiauginti maisto ir puoselėti bioįvairovę
Atsakas į klimato kaitą ir krizes – pamokos vaikams, kaip užsiauginti maisto ir puoselėti bioįvairovę
Galimybė stebėti sėklų daiginimą, klasėje užsiauginti mikrožalumynų, o mokyklos kieme pasisodinti ir nuimti kviečių ir daržovių derlių – į tokias praktines veiklas šį pavasarį įsitraukė mokiniai iš 32 mokyklų Šiauliuose, Kaune ir Klaipėdoje. Drauge su bendraamžiais iš Islandijos ir Farerų salų jie dalyvauja projekte „Pamatyk, pasėk ir paragauk!“ Projekto tikslas – sudominti jaunąją kartą augalų auginimu ir paskatinti gilintis į mūsų maisto kelią iki lėkštės. Lietuvoje projektą „Pamatyk, pasėk ir paragauk!“ įgyvendina Šiaurės ministrų tarybos biuro Lietuvoje drauge su Šiaurės šalių genetinių išteklių centru „NordGen“ ir Lietuvos universitetų Botanikos sodų asociacija (LUBSA).
„Nykstanti biologinė įvairovė ir klimato kaita jau kelia iššūkių žemės ūkio sektoriui, o atsižvelgiant į esamą pasaulinį kontekstą – tebevykstantį karą Ukrainoje ir neseniai praūžusią pandemiją – akivaizdu, kad pernelyg didelė priklausomybė nuo importuojamų maisto produktų daro mus pažeidžiamus. Šių iššūkių akivaizdoje kaip niekada svarbu gebėti apsirūpinti maistu, atrasti ir išmokti auginti mūsų regionui būdingas maistines kultūras, įtraukti jas į savo valgiaraštį“, – įsitikinusi Agnė Buraitytė, Šiaurės ministrų tarybos biuro Lietuvoje patarėja klimato, aplinkosaugos ir skaitmeninimo klausimais. Mokyklas jau pasiekė 290 komplektų sėklų, skirtų edukacinėms-eksperimentinėms veikloms: „Kas yra sėkla?“, „Mikrožalumynų auginimas patalpoje“, „Keturių rūšių grūdai“, „Toks pat, bet skirtingas“. Pirmieji užsiėmimai skirti stebėti dygimo procesą ir užsiauginti įvairių žalumynų klasėje, o paskutiniai du – auginti daržoves ir grūdines kultūras mokyklos aplinkoje, o vasarą ir rudenį nuimti derlių.
Žalumynai ant palangės ir violetinės morkos lysvėse
Šiandien tik labai nedaug vaikų padeda sėti augalus ar nuimti derlių, kuris atkeliauja į mūsų namus kaip maistas. Nenuostabu, kad vaikams ir net suaugusiems sunku susieti prekybos centre supjaustytą duoną ar pietums valgomą morką su mažyte kažkada pasėta sėkla. Visgi, būtent mūsų vaikai turės tęsti mūsų darbus ir rūpintis planeta, kad joje ir toliau augtų augalai. Nuo augalų priklauso visos žmonijos maistas, pastogė, energija, pašarai gyvūnams ir vaistai, todėl suprasti, kaip sėkla virsta augalu ir ko jai reikia, kad augtų, – būtinos žinios visiems, ypatingai jaunajai kartai.
Visi sėklų pavyzdžiai yra paimti iš Šiaurės šalių sėklų kolekcijos ir yra puikiai Šiaurės Europos klimatui augti pritaikytų daržovių. Mokiniai klasėse daigina ir augina daržines pupas, žirnius, gūžinius kopūstus, agurkus, dobilus, čiobrelius, salotas ir špinatus. Auginimui lauke pasirinkti keturių pagrindinių rūšių grūdai, kurie nuo seno svarbūs Šiaurės ir Baltijos šalių ūkiams: kviečiai, miežiai, avižos ir rugiai.
Susipažinti su augalų genetine įvairove skirtas „Toks pat, bet skirtingas“ mokomasis rinkinys, kurį sudaro ridikai, ropės ir morkos – pridedamos net keturių skirtingų kiekvienos daržovės veislių sėklos. Tai proga mokiniams padiskutuoti, kas yra genetinė įvairovė, kodėl ji svarbi, kokios genetinės sėklų savybės gali būti svarbios Šiaurės ir Baltijos šalių sąlygoms, o nuėmus derlių bus galima palyginti skirtingų veislių daržovių spalvą, dydį, formą. Galbūt, kai kam tai bus pirma proga paragauti ropių. Šiandien jos primirštos, tačiau istoriškai mūsų regionui buvęs svarbus maisto šaltinis ir žmonėms, ir gyvūnams. Daugelį, tikiu, nustebins ir skirtingų spalvų morkos – iki XVI a. morkos buvo violetinės, vyšninės, raudonos arba juodos spalvos ir tik nuo XVIII a. vis labiau ėmė dominuoti mums įprasta oranžinė spalva.
Visus projekto augalus bus galima išvysti augant ir Lietuvos universitetų botanikos soduose. Be to, gegužės ir rugsėjo mėnesiais čia nu8f703c941f7dd47850572d0b25ca00e3-gdprlocks šventės, kurių metu bus kalbama apie šių augalų apsaugos poreikį, tvarius mitybos įpročius, atsigręžiant į mūsų regionui būdingas, bet pamirštas augalų kultūras.
Projektą finansuoja Šiaurės ministrų tarybos biuras Lietuvoje.
2023 metai
Skelbiame konkurso „Pradžiuginkime Žemę“ nugalėtojus
Skelbiame konkurso „Pradžiuginkime Žemę“ nugalėtojus
Džiaugiamės, kad konkursas sulaukė šiauliečių susidomėjimo ir įkvėpė vaisingą kūrybą. Buvo sulaukta daug darbų nuo vos pakeliamo taros konteinerio iki eglutės žaisliuko. Vertinant kūrinius buvo atsižvelgiama į konkurso sąlygose nurodytus kriterijus: galimybę juos naudoti kuo ilgiau; panaudotų atliekų dalį (kuo didesnę dalį darbo sudaro atliekos – tuo geriau); estetinę išvaizdą; išradingumą. Komisijai apsispręsti buvo labai sunku, nes visų darbai išradingi ir nuostabūs.
Gerokai pasiginčijus, buvo išrinkti penki nugalėtojai (pavardės neskelbiamos, kol nebus gauti autorių sutikimai): *Darbas – šventinės eglutės žaisliukas. Išradingai pagamintas iš atliekų – plastikinio butelio dugno, įdėtas į naujam gyvenimui paruoštą dėžutę. Puikiai tinkantis net kaip dovana! *Darbas – mišką atvaizduojantis piešinys. Piešta kavos tirščiais, įstatyta į atnaujintą rėmelį. Taip pat -puiki dovana! *Darbas – širdies maketas. Sukurtas tarnauti mokyti (-s). Širdis pagaminta iš pakavimo popieriaus ir baliono su skysčiu, kuris cirkuliuoja! Autoriai: Dagnė Norvilaitė ir Kajus Tamavičius (Romuvos gimnazija). *Darbas – spiritinė lempa. Pagamintas iš vielos, perdegusios elektrinės lemputės ir batraiščio. Pateiktas estetiškai, atrodo ilgalaikis ir dega! Autoriai: Greta Leonavičiūtė ir Augustė Jocaitė (Romuvos gimnazija). *Darbas „Kalėdų belaukiant“ – Kalėdų senelis. Matyti, kad jo dalys yra buvęs žaislas, bet pridėjus nebereikalingas pirštines, plastikinius šildymo vamzdelių likučius, pasiuvus seneliui naujų aksesuarų jis puikus – konkursui suteikė šventinės nuotaikos!
Visiems dalyvavusiems konkurse ir žinoma, nugalėtojams, paruoštos padėkos atminimo dovanėlės, kurias prašome atsiimti užsukus į Botanikos sodą nuo gruodžio 4 d. iki Naujųjų metų. Atsparesni orų sąlygoms darbai bus eksponuojami šventės „Sužibėk botanikos sode!“ metu. Linkime visiems gyventi tvariai – kurti iš pirmo žvilgsnio nebereikalingų daiktų, užuot pirkus medžiagas ir skatinus gamybą. Panaudoję atliekas prisidėsime prie šiuo metu populiarėjančio Gyvenimo be atliekų (angl. Zero waste) judėjimo, išlaikysime Žemę tyrą, juk ji mums vienintelė!
Konkursas yra projekto „Rūšiuoju, kompostuoju ir naudoju“ dalis, kuriam lėšų skyrė Šiaulių miesto savivaldybė.
Rugsėjo 30 d. nuo 12:00 kviečiame Jus į Botanikos sodą minėti vėjų dienos!
Rugsėjo 30 d. nuo 12:00 kviečiame Jus į Botanikos sodą minėti vėjų dienos!
Pagal L. Klimką Mykolinės vadintos ir Vėjų diena, nes tikėta, kad svarbias žinias apie būsimą žiemą skelbia arkangelo Mykolo trimitas: jei iš ryto vėjas „atbėgs“ iš vakarų, žiema bus permaininga, su atlydžiais, jei iš pietų – šilta ir švelni, jei pirmasis būtų rytys – tikėtina žvarbi žiema; o jei šiaurys – snieginga. Na o ryški giedra per Mykolines žada itin šaltą žiemą, – taip sakydavo kaimo išminčiai.
Vėjų diena minima rugsėjo 29 d., šiais metais – darbo, tad Botanikos sode susitikime artimiausią šeštadienį – rugsėjo 30 d. Tad jei mėgstate kartais gainioti vėją laukuose, o retsykiais jie ir galvoje švilpauja, bet norėtumėte sužinoti, kuo ypatingas ir naudingas šis paslaptingas gamtos reiškinys, Jūsų lauksime su vėjo malūnėliu, ar kitokiu, vėjui pažaboti ar pamatuoti skirtu daiktu.
***Eiles skaitys
Aneta Koryznė - Šiaulių raj. literatų asociacija „Indraja",
Angelė Bražaitė - Šiaulių literatų klubas „Verdenė",
Birutė Kriščiūnaitė - „Menų šaltinis".
***Edukacinė-demonstracinė veikla
Balionų modeliavimas (smagumų mokytoja Lina Giedrimienė, LPF „Dinozauras“).
Šiaulių municipalinės aplinkos tyrimų laboratorijos naudojamų priemonių apžiūra ir konsultacijos.
Šiaulių Technologijų mokymo centro Menų ir grožio paslaugų skyriaus dekoratyvinio apželdinimo darbuotojo specialybės mokinių kompozicija "Vėjo sukūrys" padės ne tik augalų sėklytes numesti kuo toliau, bet ir išpildyti jūsų norus.
Vėją piešti kvies Birutė Kuicienė “Meno terapija apie vėją”
VšĮ Studija “Šėlsmas” Dalyvauja su Mylimukais – draugiškais naminiais ir egzotiniais gyvūnėliais.
Šiaulių universiteto STEAM centro edukacinė veikla.
Žemaitijos skautų organizacijos atstovo edukacinis-konsultacinis stalas.
Lėktuvėlių-lankstinių varžybos.
Vėju keliaujančių hidrolatų „degustacija“.
Tvarios floristinės kompozicijos kūrimas iš anemochorinių augalų ir botaninės žinios apie juos.
***Aktyvios veiklos, lankymas
Konkurso „Vėjo marškiniai“ paroda
Savarankiška rudenį žydinčių augalų apžiūra
Savitarnos arbatinės lankymas
Diskusija apie švenčių metu paleidžiamų oro balionų, dangaus žibintų žalą gamtai ir apie tai, kaip elgtis kasdieniniame gyvenime, kad vėjas išliktų švarus... nuo 15:00 sodo palapinėje.
Renginys yra projekto „Gamtos laboratorija Šiauliuose“ dalis, kurį iš dalies finansuoja Šiaulių miesto savivaldybė, tad įėjimas – NEMOKAMAS.
Už pateikiamą informaciją atsakingas tik jos autorius, savivaldybė neatsako už toje medžiagoje pateiktos informacijos panaudojimą. Projekto įgyvendinimo metu gali būti fotografuojama, filmuojama, dalyviai gali būti matomi nuotraukose ar vaizdo įrašuose ir šios nuotraukos ar vaizdo įrašai gali būti viešai prieinamuose socialiniuose tinkluose ar medijos priemonėse.
Įgyvendintos STEAM Įdomioji botanika ir Augalų morfologinių savybių pritaikymas veiklos
Akimirka iš programos "Įdomioji botanika" | Akimirka iš programos "Augalų morfologinių savybių pritaikymas" |
Šiltuoju metų laiku, vasarėjant, kai sodas pilnas žalumos, žiedų ir kvapų, vyko STEAM programų veiklos skirtos miesto mokyklų mokiniams. Dvi gamtos mokslų populiarinimo programas parengė Rita Šulskienė ir dr. Rimanta Vainorienė. Iš viso veiklose dalyvavo 72 mokiniai iš Šiaulių miesto mokyklų. Saulėtekio, Lieporių ir J. Janonio gimnazijų mokiniai rinkosi programą ,,Augalų morfologinių savybių pritaikymas‘‘. Gimnazistai programos metu susipažino su augalų morfologija, išskirtiniais augalų bruožais, o praktinių užsiėmimų metu kūrybiškai pritaikė žinias. Programoje ,,Įdomioji botanika‘‘ dalyvavo Gegužių, Dainų progimnazijų ir Dermės mokyklos mokiniai. Dalyviai tyrinėjo įvairias augalų savybes, susipažino su augaluose kaupiamais pigmentais, eksperimentavo, lavino kūrybiškumo įgūdžius. Susipažino su botaninių kvapų subtilybėmis, aromatų išgavimo būdais ir kvapų maišymo metodais. Veiklos buvo skirtos mokinių praktinių gebėjimų ugdymui, tad Botanikos sodas dalyviams tapo augalų pažinimo laboratorija su neišsenkančiais augalų resursais. Programos finansuotos Šiaulių miesto savivaldybės lėšomis. Dėkojame mokykloms, kurios rinkosi mūsų veiklas.
Rugpjūčio 15 d. Šiaulių miesto gyventojai bei svečiai susirinko į Vilniaus universiteto Šiaulių akademijos sode vykstančią Žolinę
Prasidėjus šventei klausytojus džiugino koncertinė programa, kurią atliko VU Šiaulių akademijos direktorė prof. dr. Renata Bilbokaitė, Pasvalio kultūros centro Saločių sk. Namišių folkloro ansamblis „Gaspadoriai“ (vad. Renata Kaziliūnienė), atlikėja, dainų kūrėja Nika Ganga bei atlikėjas, dainų autorius Algimantas Butnorius.
Šventės metu buvo galima grožėtis Žolinės metu žydinčių kambarinių bei lauko kolekcionuojamų augalų parodomis, kurias paruošė Vytauto Didžiojo universiteto Botanikos sodas, individualūs selekcininkai ir kolekcininkai. Taip pat buvo eksponuojama Šiaulių „Aušros“ muziejaus tradicinių muzikos instrumentų paroda „Miške su vėju dejuoja, namie – dainuoja“. Floristiniais darbais stebino paroda „Padėka kuriančioms rankoms“.
Edukacinėmis veiklomis šventės dalyvius sudomino Botanikos sodo partnerių, darbuotojų ir Vilniaus universiteto Šiaulių akademijos alumnų asociacija. Viso renginio metu buvo galima įsigyti augalų ir tokių gamtos produktų kaip arbatžolės ir vaistažolės, medus, duonos gaminiai ir kiti.
Vilniaus universiteto Šiaulių akademija ir Vilniaus universiteto Šiaulių akademijos Botanikos sodas nuoširdžiai dėkoja šventės dalyviams, rėmėjams, partneriams ir visiems, kurie prisidėjo prie Žolinės šventės įgyvendinimo.
Projektui „Žolinė botanikos sode 2023“ lėšų skyrė Šiaulių miesto savivaldybė. Už pateikiamą informaciją atsakingas tik autorius, savivaldybė neatsako už toje medžiagoje pateiktos informacijos panaudojimą.
Daugiau šventės akimirkų galite rasti: sodo Facebook: https://www.2343ec78a04c6ea9d80806345d31fd78-gdprlock/photo/?fbid=676241447864772&set=pcb.676242577864659
Odė pavasario džiaugsmui
Renginys skirtas tarptautinei žavėjimosi augalais dienai paminėti augalų apsuptyje - domėsimės ir žavėsimės jais, kalbėsimės apie juos ir mus supančią gamtinę aplinką. Plačiau apie renginį:
https://www.2343ec78a04c6ea9d80806345d31fd78-gdprlock/events/1273331063285219/?ref=newsfeed
Inkilų kėlimo šventė
KVIEČIAME Į
INKILŲ KĖLIMO RENGINĮ 2023 m. kovo 10 d.
Nors kalendoriuje skaičiuojame paskutines žiemos dienas, o sušvitus saulei vis dažniau užsisvajojame apie pavasarį, pats tiksliausias kalendorius nuo seno buvo gamtos. Senuosiuose kalendoriuose kovo 10-oji – 40-ies paukščių sugrįžimo diena. Lietuvis stebėdamas paukščių gyvenimą sužinodavo besiartinant pavasarį, o neretai paukščius laikė pasiuntiniais tarp žemės ir dangaus, žiemos ir pavasario. Ornitologai tądien priskaičiuoja ir apie 60 sugrįžusių sparnuočių, bet dėl žmogaus įtakos ir klimato kaitos nuolat pranešama apie nykstančias rūšis. Žmogaus ūkinė veikla ir perdėtas kišimasis į gamtą lemia natūraliai tinkamų vietų paukščių perėjimui mažėjimą, todėl kasmet inicijuojame inkilų kėlimo dieną ir raginame pasiklausyti sparnuočių giesmių Botanikos sode. Kviečiame kovo 10 dieną 10 val. miesto švietimo įstaigų grupes ir smalsuolius į Botanikos sodą atsinešti inkilą ar kelis, kuriuos kartu įkelsime. Kartu atversime keletą seniai sode kabančių inkilų, kuriuos išvalę ir ištyrę, kaip juose įsikuria paukščiai, vėl pakabinsime sode, taip parodydami sparnuočiams, kad jie čia laukiami. Vaikai sužinos, kaip tinkamai ir iš ko pagaminti inkilą, kaip teisingai jį įkelti. Aptarsime, kokiems paukščiams, kokių dydžių inkilų reikia ir kartu pasvarstysime, ar tikrai visiems paukščiams inkilai būtini. Susirinkusieji klausysis paukščių balsų, spėlios, kieno tai giesmė, sode ieškos parskridusių giesmininkų, sklaidys dar negrįžusių nuotraukas. Visi tos dienos šventės dalyviai galės apžiūrėti parodoje-konkurse „Mano pasakų paukštė“ dalyvaujančius darbus bei balsuoti už labiausiai patikusį. Kviečiame drąsiai registruotis iš anksto tel.: 865993747, nes tądien besilankančiųjų grupių skaičius bus ribotas.
Renginys yra projekto „Gamtos laboratorija Šiauliuose“ dalis, kurį finansuoja Šiaulių miesto savivaldybė. Už pateikiamą informaciją atsakingas tik jos autorius, savivaldybė neatsako už toje medžiagoje pateiktos informacijos panaudojimą. Projekto įgyvendinimo metu gali būti fotografuojama, filmuojama, dalyviai gali būti matomi nuotraukose ar vaizdo įrašuose ir šios nuotraukos ar vaizdo įrašai gali būti viešai prieinamuose socialiniuose tinkluose ar medijos priemonėse.
2022 metai
Botanikos sode vyko graži žiemos šventė
Botanikos sode vyko graži žiemos šventė "Sužibėk botanikos sode!"
Džiaugiamės sodo draugų Linos, Birutės ir Jūratės vestomis edukacijomis, tamsiu dangumi, kuris leido atskleisti žiemojančių augalų grožį. Dalinamės keliais, orų nepašykštėjusios gamtos vaizdais. Daugiau jų išvysti galite mūsų facebook paskyroje.
Renginys yra projekto „Gamtos laboratorija Šiauliuose“ dalis, kurį finansuoja Šiaulių miesto savivaldybė.
Kasmetinis renginys Sužibėk Botanikos sode! jau greitai - 2022 m. gruodžio 17 d. nuo 15:00
Širdyse suskambant šventinėms melodijoms Botanikos sodo draugus ir gamtos mylėtojus kviečiame į jau tradiciniu tapusį „Sužibėk Botanikos sode!“ renginį, kuriame susipina gamtos išteklių – augalų ir darnią plėtrą branginančios puošybos idėjos.
Už pateikiamą informaciją atsakingas tik jos autorius, savivaldybė neatsako už toje medžiagoje pateiktos informacijos panaudojimą. Projekto įgyvendinimo metu gali būti fotografuojama, filmuojama, dalyviai gali būti matomi nuotraukose ar vaizdo įrašuose ir šios nuotraukos ar vaizdo įrašai gali būti viešai prieinamuose socialiniuose tinkluose ar medijos priemonėse.
Išsamiau apie renginį galite sužinoti mūsų facebook paskyroje.
2022 m. rugsėjo 15 d. vyko Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro ir Vilniaus universiteto Šiaulių akademijos botanikos sodo organizuotas kvalifikacijos tobulinimo seminaras
2022 m. rugsėjo 15 d. vyko Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro ir Vilniaus universiteto Šiaulių akademijos botanikos sodo organizuotas kvalifikacijos tobulinimo seminaras "Augalų žydėjimo fenomenas ir jo potencialas mokinių edukacijoje".
Dėkojame partneriams ir lektoriams pasidalinusiems naujausiomis ir aktualiausiomis žiniomis, įgytomis atliekant mokslinius tyrimus tyrimus ir praktinėje veikloje. Pranešimus ir praktines užduotis rengė ir pristatė: Almantas Kulbis (LMNŠC), Tomas Pocius (LMNŠC), Prof. dr. Ingrida Šaulienė (VUŠA, RPI), dr. Ilona Kerienė (VUŠA, STEAM) ir botanikos sodo darbuotojai. Dešimties akademinių valandų seminare aštuoniolika pedagogų, veikiančių Šiaulių mieste, patobulino gamtamokslio ugdymo kompetenciją ir jiems išduoti tai liudijantys pažymėjimai.
Renginys dalinai finansuotas Šiaulių miesto savivaldybės lėšomis, vykdant projektą "Gamtos labratorija Šiauliuose".
Netekome Botanikos sodo įkūrėjo, Šiaulių miesto garbės piliečio Stasio Gliaudžio
Netekome Botanikos sodo įkūrėjo, Šiaulių miesto garbės piliečio
Stasio Gliaudžio (1928-2022)
2022 m. balandžio 15 d. amžinybėn iškeliavo Botanikos sodo įkūrėjas ir vedėjas Stasys Gliaudys. Nuo vaikystės domėjęsis gamta, ją studijavo moksliniais metodais, ypač drugius ir paukščius, buvo vienas žiedadulkių tyrimų pradininkų Lietuvoje. Dirbdamas dėstytoju išugdė ne vieną kartą mokytojų, kurie perduos žinias ir meilę gamtai jau savo mokiniams. Šviesaus atminimo Stasys apie gamtą kalbėjo ir rašė dienraščiuose šiauliečiams, knygose – specialistams. Šiauliuose įkūrė Botanikos sodą ir vieną iš didžiausių Lietuvoje gamtos muziejų, buvo vienas iš Šiaulių gamtos ir kultūros paveldo apsaugos klubo „Aukuras“ įkūrėjų ir Sąjūdžio veikėjų. Jo aktyvi veikla visuomenės labui neliko nepastebėta, tad 2008 m. jam buvo suteiktas Šiaulių miesto garbės piliečio vardas. Iki dabar nenuilsdamas rašė, noriai bendravo ir pasakojo, su mumis ir besidominčiais dalijosi įžvalgomis ir patarimais. Nuoširdžiai užjaučiame velionio artimuosius. Stasio Gliaudžio atminimas visada liks ir su mumis, o nuveikti dideli darbai kalbės apie jį jo nepažinojusiems.
Atsisveikinti bus galima balandžio 20 d. (trečiadienį), 10:00-21:00, J. Sondeckio g. 20, Šiauliai.
2021 metai
Vėjų diena 2021
Vėjų diena
2021-10-02
14:00
Botanikos sode, Paitaičių g. 4, Šiauliai
Pagal L. Klimką Mykolinės vadintos ir Vėjų diena, nes tikėta, kad svarbias žinias apie būsimą žiemą skelbia arkangelo Mykolo trimitas: jei iš ryto vėjas „atbėgs“ iš vakarų, žiema bus permaininga, su atlydžiais, jei iš pietų – šilta ir švelni, jei pirmasis būtų rytys – tikėtina žvarbi žiema; o jei šiaurys – snieginga. Na o ryški giedra per Mykolines žada itin šaltą žiemą, – taip sakydavo kaimo išminčiai. Vėjų diena – rugsėjo 29 d., šiais metais – darbo, tad Botanikos sode susitikime artimiausią šeštadienį – spalio 2 d. Jūsų lauksime su vėjo malūnėliu, o jei tokio neturite – galėsite jį pasidaryti pas mus. Programoje:
- Profesionalaus geografo pasakojimas, iš kur atsiranda vėjas.
- Lietuvos hidrometeorologijos specialisto informacija apie mūsų kraštą aplankančius stipriausius vėjus.
- Skraidančių aparatų modeliuotojo žinios ir modelių demonstracija ore.
- Žmogų pakeliančio parasparnio demonstracija ant žemės ir pasakojimai apie vėjo gaudymo gudrybes!
- Botanikos sodo ekologinės stotelės: ,,Nuo vėjų apsaugančios ir kitos gyvatvorės". ,,Pažintis su vėju plintančių augalų sėklomis ir vėjų gaudyklės gamyba". "Tankiakeriai augalai kalnuose. Kas lemia jų formas?". "Šiūruojantis ir garsus skleidžiantis sodas".
- Diskusijos lauko klasėje apie tai, kaip elgtis kasdieniniame gyvenime, kad vėjas išliktų švarus...
- Jaučiančių peršalimo simptomus, į renginio vietą prašome nevykti. Renginio metu į botanikos sodo patalpas galės užeiti tik galimybių pasą turintys asmenys.
- Renginio metu gali būti fotografuojama, filmuojama, dalyviai gali būti matomi nuotraukose ar vaizdo įrašuose ir šios nuotraukos ar vaizdo įrašai gali būti viešai prieinamuose socialiniuose tinkluose ar medijos priemonėse.
-
Renginys yra Šiaulių miesto savivaldybės finansuojamo projekto "Gamtos laboratorija Šiauliuose" dalis.
-
Bendraorganizatorius - Šiaulių turizmo informacijos centras.
Kviečiame 2021 m. rugsėjo 30 d. dalyvauti kvalifikacijos tobulinimo seminare "Augalinės medžiagos pažinimas ir kūrybiškas panaudojimas gamtamoksliniame ugdyme"
Kviečiame 2021 m. rugsėjo 30 d. dalyvauti kvalifikacijos tobulinimo seminare "Augalinės medžiagos pažinimas ir kūrybiškas panaudojimas gamtamoksliniame ugdyme"
Seminaras aktualus švietimo veikla užsiimantiems asmenims, o labiausiai - integruotų gamtos mokslų, pradinių klasių, dailės ir kai kurių sričių profesijos mokytojams. Ji reikalinga gamtos mokslų mokytojams, kurių aukštojo mokslo programoje botanikos mokslui buvo skiriama minimaliai laiko ar šios žinios yra įgytos seniai ir mokytojas yra apsisprendęs jas atnaujinti. Net ir ką tik švietimo specialistais tapę asmenys įgis žinių retai į programas įtraukiamomis temomis, tokiomis kaip augalo kvapas, augalų vaistinės savybės ir jų panaudojimas. Gamtos mokytojai įgis kompetencijų organizuoti tyrimus gamtinėje aplinkoje, integruoti kūrybinės veiklas į tiksliųjų mokslų mokymą. Programa naudinga ir kitų sričių mokytojų kompetencijų tobulinimui pavyzdžiui, pradinių klasių, dailės, kurių darbe botanika nėra pagrindinė disciplina tačiau išlieka poreikis teisingai vadinti augalo dalis, pažinti rūšis, žinoti augalų savybes, demonstruoti holistinę aplinkos reiškinių sampratą pateikiant mokiniams motyvuojančius pavyzdžius domėtis mokslu ir supančia aplinka. Programos dalyviai veiklos metu pasiruoš fizinę medžiagą praktinėms mokymo reikmėms.
Seminaras vykdomas vieną dieną (8 akad. val.), jo dalyviai aprūpinami visomis kvalifikacijos tobulinimui reikalingomis priemonėmis. Veikla vykdoma klasėje ir botanikos sodo teritorijoje panaudojant unikalias šiaurės Lietuvai botanines kolekcijas lauke, šiltnamyje ir herbariume. Programa vykdomas derinant teorinę medžiagą, kuri dėstoma naudojant multimediją bei mokomųjų ekskursijų metu. daugiau kaip pusė laiko skiriama praktinei veiklai, kurios metu derinamos kūrybinės dirbtuvės, gamtos tyrimo metodų taikymas, informacinės komunikacinės technologijos, savarankiškas darbas lauke ir patalpoje konsultuojant lektoriui bei diskusijos.
Programa:
13:00 Dalyvių registracija, kava.
13:10 Įvadas: švietimo netradicinėse erdvėse nauda, visuomenės mokslo idėjos ir IKT (dr. Martynas Kazlauskas, botanikos sodo vadovas).
13:40 Žiedinių augalų pagrindinių šeimų pažinimas (ekskursija-medžiagos rinkimo ekspedicija Augalų sistematikos ir geografijos skyriuje ir praktinė veikla klasėje (Žydrūnė Valainytė, botanikos sodo vyresnioji kolekcijų kuratorė).
14:50 Vaistinių augalų žaliavos ir produktų apžiūra, degustacija, diskusija vaistinių augalų įrengimo mokyklos teritorijoje klausimais (Virginija Aleknienė, botanikos sodo kolekcijų kuratorė).
15:20 Augalų kvapai: paskaita-diskusija apie kvapų paskirtį, įvairovę ir sudėtį; praktinės kvapų paletės naudojimo užduotys; hidrolatų ir eterinių aliejų skyrimo įrenginio apžiūra (dr. Rimanta Vainorienė, VUŠA Regionų plėtros instituto mokslo darbuotoja).
16:05 Metodai rūšių pažinimui ir gausumo vertinimui: paskaita, praktinis mokymas naudoti IKT klasėje ir lauko sąlygomis, praktinės augalų kiekybinio vertinimo užduotys ekosistemose (dr. Martynas Kazlauskas, botanikos sodo vadovas).
17:00 Arbatos pertraukėlė.
17:10 Edukacinis samanų sodas mokykloje: paskaita, ekskursija samanų biotopuose, praktinė samanų sodo kūrimo užduotis, diskusija (botanikos sodo kraštovaizdžio architektas Karolis Grušas).
17:50 Botaninės puokštės kūrimas: praktinė kūrybinė-terapinė veikla, skirta gamtos pažinimui per kvapus, spalvas, formas, skirtingas faktūras (botanikos sodo edukatorė-administratorė Lina Šuntaitė- Kruopienė).
19:20 Baigiamoji diskusija, pažymėjimų įteikimas.
Registracija vykdoma per Semiplius. Seminare bus laikomasi LR Sveikatos apsaugos ministro sprendimų dėl COVID-19 pandemijos valdymo priemonių.
Registruojami asmenys, veikiantis švietimo srityje, Šiaulių miesto savivaldybėje.
Primename, kad ir seminaro metu galioja Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimai, todėl nepamirškite atsinešti galimybių pasą (be galimybių paso galioja ir kiti dokumentai, įrodantys vakcinacijos, persirgimo, atlikto PGR tyrimo arba greitojo antigeno testo neigiamo rezultato, antikūnų tyrimo teigiamo rezultato faktą įrodantys dokumentai).
Kvalifikacijos tobulinimo seminaras yra Šiaulių miesto savivaldybės finansuojamo projekto "Gamtos laboratorija Šiauliuose" dalis. Seminaro metu gali būti fotografuojama, filmuojama, dalyviai gali būti matomi nuotraukose ar vaizdo įrašuose ir šios nuotraukos ar vaizdo įrašai gali būti viešai prieinamuose socialiniuose tinkluose ar medijos priemonėse.
Kviečiame į Žolinę
Kviečiame š.m. rugpjūčio 15 dienos popietę užsukti į VU Šiaulių akademijos Botanikos sodo Žolinės šventę, kurioje kaip ir kasmet susipins krikščionybė, pagonybės laikų papročiai ir meilė gamtai. Pabraidykime nuostabiausiais sodo žolynais, kartu padėkokime už žemės nokintą, mūsų rankų šiluma augintą ir dangaus palaimintą derlių.
Ši šventė yra programos „Gamtos laboratorija Šiauliuose“ kurią finansuoja Šiaulių miesto savivaldybė dalis.
Kviečiame aplankyti tapybos darbų parodą "PASAKA GAMTOJE"
Kviečiame aplankyti tapybos darbų parodą "PASAKA GAMTOJE"
Projektas "Kelio žvaigždė" (2018-2022) skirtas Šiaulių miesto pensijinio amžiaus gyventojams. Projekto tikslas - pasitelkus kūrybines veiklas skatinti vyresnius asmenis savanoriškam negalią turinčių vyresnių asmenų ar vaikų užimtumui, bendravimui, didesnei-trumpesnei pagalbai. Trečia projekto dalyvių grupė analizuodama pasakas, atrasdama paslaptingą gamtos kaitą Botanikos sode, ieškojo išminties klodų, jautrių pastebėjimų, atsakingo prisilietimo per tapybos technikas prie supančios aplinkos. Per dėmesingą požiūrį į gamtą buvo siekiama suprasti tuos, kam reikalingas artimas...
Botanikos sodas dalyvavo renginyje "Kvapų naktis/2021"
Botanikos sodo darbuotojai B. Janiškienė, Ž.Valainytė ir M. Kazlauskas 2021 m. liepos 17 d. viešino VU Šiaulių akademijos veiklą tradicija tapusiame renginyje "Kvapų naktis/2021", organizuojamame VDU Botanikos sodo Kaune. Botanikos sodo stendas kvietė o atėjus pajausti kvapiųjų vandenų gaivios dulksnos aromatus, pasigaminti butonjerę iš kvapiųjų ir dekoratyvinių augalų, išmokti pinti augalų juostą bei susipažinti su įdomiais, kvapniais ar netgi saldaus, sūraus skonio turinčiais augalais. Džiaugiamės, kad prie botanikos sodo veiklos prisijungė VU RPI mokslo darbuotoja dr. Rimanta Vainorienė ir botanikos sodo draugų klubo narė prof. Vida Motiekaitytė.
Odė pavasario džiaugsmui 2021
Paskaitų temos ir laikas:
12:00 Sveikinimo žodis
12:10 Tvarkomės aplinką, kas po ko (Karolis Grušas, kraštovaizdžio architektas)
12:40 Gamtinės formos aplinkoje (Rita Šulskienė, vyresnioji botaninių kolekcijų kuratorė)
13:10 Kaip sukurti žavingą gėlyną, džiuginantį visais metų laikais ? (Žydrūnė Valainytė, vyresnioji botaninių kolekcijų kuratorė)
13:40 Levandos ir jų priežiūra (dr. Rimanta Vainorienė, mokslo darbuotoja)
14:10 Augalų mainykla – grožis namams, džiaugsmas piniginei ! (Lina Šuntaitė-Kruopienė, edukatorė)
14:40 Kaip sodininkauti ekologiškai? (dr. Martynas Kazlauskas, botanikos sodo vadovas)
15:00 Diskusija, renginio pabaiga
*Floristė Miglė Plukienė „Šiaudų sodo verimas. Technikos. Pradžiamokslis. Patarimai“
*Vilniaus universiteto Šiaulių Akademijos STEAM centras "Tyrinėjame gamtinę aplinką"
*Šiaulių kolegija – Šiaulių valstybinės kolegijos, verslo ir technologijų fakulteto atstovai.
*Šiaulių profesinio rengimo centras ,,Proginės puokštės ir kompozicijos"
*Joniškio žemės ūkio mokykla „Bonsų formavimas“
NEPAMIŠKITE REGISTRUOTIS , nes pagal COVID valdymo priemones į renginį bus įleidžiami TIK užsiregistravę lankytojai.
Paroda-konkursas Kabantys pavasariniai sodai
Paroda-konkursas "Kabantys pavasariniai sodai" - kviečiame dalyvauti!
>Renginio nuostatai, dalyvio anketa<
2021 m. sausio 1 d. Šiaulių universitetas reorganizuotas, todėl Botanikos sodo pavadinimas pasikeitė
Reorganizuojant Šiaulių universitetą prijungimo prie Vilniaus universiteto būdu, botanikos sodas 2021 sausio 1 d. tapo Vilniaus universiteto Šiaulių akademijos dalimi.
Įvykdytas projektas "Gamtos dėsnių pažinimas augalų apsuptyje"
Ekosistemų paslaugų vertinimas ir pažinimas bei gamtos apsauga apskritai, šiuo metu ne tik madinga idėja, bet ir būtina veikla Žemės tvarumui išlaikyti. Gamtos apsauga prasideda nuo gamtos pažinimo, o juose vykstančių procesų paaiškinimui būtinos chemijos, fizikos, biologijos, matematikos, o šiais laikais ir informatikos žinios bei su jomis susiję gebėjimai. Integruotas gamtos mokslų ugdymas kai akcentuojama patyriminė veikla daugelyje šalių pasiteisino ir turi dideles perspektyvas. Projekto aplinka ir specialistai praplėtė integruoto gamtos mokslų ugdymo galimybes besimokantiems ir suteikė įvairesnių išteklių mokytojų ugdymo idėjoms atsiskleisti. Projektas padėjo užtikrinti visuomenės švietimą ir ugdymą gamtos tausojimo dvasia ir skatinant darnų vystymąsi, atskleidžiant biologinės ir kultūrinės įvairovių sąsajas.
Edukacinė erdvė suteikė galimybę rengti tarpmokyklinius renginius ir dalintis gerąja patirtimi. Projektas turi ir išliekamąją vertę, nes jo metu sukurta materialinė ir intelektinė produkcija ir sukaupta patirtis padidino edukacinės aplinkos tinkamumą integruotam gamtos mokslų ugdymui ir kitiems metams, tuo pačiu išlaikant aplinką prieinamą visiems šiauliečiams, ne tik besimokantiems.
Projekto tikslas – „palaikyti ir vystyti edukacinę erdvę, skirtą patyriminėms gamtos mokslų ugdymo veikloms, kuri suteiktų daugiau išteklių mokytojams ir saviraiškos galimybių besimokantiems" buvo pasiektas – mokiniai ir mokytojai aktyviai naudojosi Botanikos sodo aplinka, darbuotojų paslaugomis, ji buvo prižiūrima, atnaujinama ir gerinama.
Projekto metu suteikta praktinių (patyriminių veiklų) septyniasdešimt šešioms grupėms moksleivių, kurios vyko botanikos sodo kolekcijose, šiltnamiuose, tokioms veikloms tinkamose patalpose, jas vedė patirtį turintys specialistai. Edukacines veiklas iš sąrašo savo nuožiūra rinkosi ir joms registravosi už grupes (klases) atsakingi mokytojai arba mokyklų paskirti edukacinių veiklų koordinatoriai. Dalyvių skaičiai grupėse varijavo nuo 4 iki 31, priklausomai nuo edukacinės veiklos. Dalis veiklų išbandytos vesti ir nuotoliniu būdu.
Projekto metu botanikos sodas ne tik buvo prižiūrimas išlaikant jo mokslinę- pažintinę ir edukacinę vertę, bet ir plėtojamas, pritaikant jį integruotam gamtos mokslų ugdymui. Sukurtas pavėsio sodas, samanų ekspozicija, parengtas baseinėlis vandens augalams, miško buveinės fragmentas, vieta bruknių ekspozicijai ir praplėsta kalninių augalų kolekcijos plotas atvežant pilkojo dolomito, įrengta klumpaičių kolekcija ir kt. Sukurti septyni nauji stendai edukacinės erdvės gerinimui, savišvietos galimybių didinimui. Projekto metu, naudojantis praktine patirtimi patobulinta edukacinių programų ir sukurtos trys naujos.
Edukacinė erdvė suteikė galimybę rengti renginius ir dalintis gerąja patirtimi. Projektas turi ir išliekamąją vertę, nes jo metu sukurta materialinė ir intelektinė produkcija ir sukaupta patirtis padidins edukacinės aplinkos tinkamumą integruotam gamtos mokslų ugdymui ir kitiems metams, tuo pačiu išlaikant aplinką prieinamą visiems šiauliečiams, ne tik besimokantiems.
Projektą finansavo Šiaulių miesto savivaldybė.
***
Projektas buvo finansuojamas Šiaulių misto savivaldybės biudžeto lėšomis
Stebėkite Botanikos sode žiemojančius paukščius neišeidami iš namų!
Stebėkite Botanikos sode žiemojančius paukščius neišeidami iš namų!
Šiaulių universiteto Botanikos sodo draugų klubas vykdė projektą „Gamtos stebėtojai“. Šio projekto metu, pasibaigus vasarai, buvo organizuojama inkilų kėlimo diena, kurios metu vaikai ir suaugusieji susipažino su mieste gyvenančiais paukščiais, jiems tinkamomis lesyklomis, inkilais ir patys juos kėlė!
Jau nuo rudens pradžios veikia vaizdo transliacijos iš keturių vietų botanikos sode. Šiuo metu aktualiausios dvi – „kiaunių tako“ ir „lesyklos“. Kviečiame stebėti!
Lesykla papildoma kasdien 8:00, o masalas kiaunių take dedamas 16:00.
Projektą didžiąja dalimi finansavo – Šiaulių miesto savivaldybė, partneris – Šiaulių universitetas.