Erasmus+ KA201 projektas „All in – International Inclusive Society in Arts“ (ALIISA)
Pradėtas vykdyti Erasmus + KA201 projektas All in – International Inclusive Society in the Arts // ALIISA, skirtas įtraukiojo meninio ugdymo inovacijų plėtrai.
Projektą koordinatorius – Savonia University of Applied Sciences (Suomija)
Projekto partneriai:
- Universität für Musik und darstellende Kunst Wien (Austrija)
- Ich bin OK Kultur- und Bildungsverein der Menschen mit und ohne Behinderung (Austrija)
- Kuopio Conservatory (KC) (Suomija)
- Vilniaus universiteto Šiaulių akademija (Lietuva)
VUŠA projekto vadovė – prof. dr. Diana Strakšienė
VUŠA projekto koordinatorė – doc. dr. Edita Musneckienė
Projekto tikslas – sukurti tarptautinį tinklą, skirtą įtraukiojo meninio ugdymo plėtrai ir bendradarbiavimui Europoje, taip pat informacijos apie įtraukiojo meninio ugdymo tyrimus sklaida, siekiant užtikrinti kvalifikuotų specialistų prieinamumą įtraukiojo bendrojo ir meninio ugdymo srityje.
Projekto metu (2020-2023 m.) bus vykdomi įtraukiojo meninio ugdymo tyrimai tarptautiniu ir nacionaliniu mastu, bendradarbiaujant skirtingų šalių atstovams tarpusavyje ir su vietos partneriais – švietimo įstaigomis. Projekte numatyti mokymai ir empirinio pobūdžio tyrimai skirti meno pedagogikos mokytojams, dirbantiems bendrojo švietimo srityje ir projekte dalyvaujančių aukštųjų mokyklų dėstytojams bei studentams.
Daugiau informacijos apie projektą čia.
Erasmus+ KA202 projektas European Network in Nutritional Education for Aquired Disabilities / ENNEADI
Strateginių partnerysčių programa: Strategic Partnerships for vocational education and training Nr. 2020-1-IT01-KA202-008557
Projekto koordinatorius – FUTURA SOC CONS RL (Italija)
Alma Mater Studiorum - Universita Di Bologna, Italy;
Nueva Opción, Asociación Daño Cerebral Adquirido de Valencia, Spain;
Vilniaus universiteto Šiaulių akademija, Lietuva
VUŠA projekto vadovė – prof. dr. Liuda Radzevičienė.
Projekto tikslai – sukurti Europinį tinklą ir:
- pagerinti specialistų ir suinteresuotų asmenų gerąja praktika (Europos lygmeniu) grįstas žinias, susijusias su negalę turinčių asmenų gyvenimo kokybe, socialine gerove ir mityba;
- sukurti naują, lanksčią ir atvirai prieinamą mokymo platformą, kuria galėtų naudotis specialistai ir įvairaus išsilavinimo žmonės, turintys įvairias darbo su negalios situacijoje esančiais asmenimis patirtis;
- didinti projekto partnerių, kitų suinteresuotųjų šalių, institucijų ir Europos tinklų supratimą apie gyvenimo kokybės praktikos ir gerų mitybos standartų svarbą siekiant užtikrinti nepalankioje padėtyje esančių žmonių, pvz., neįgaliųjų, gerovę.
Projekto (2020-2022 m.) veiklos:
- Kuriamos, išbandomos inovatyvios žmonių su negalia geros gyvenimo kokybės ir mitybos praktikos mokymo metodikos, priemonės ir vykdoma profesionalaus geros mitybos praktikos turinio sklaida lanksčiose el. mokymosi platformose.
- Rengiami asmenų, turinčių įgytą negalią (patyrusių galvos smegenų ar nugaros traumas) sveikos mitybos e-mokymo moduliai ir jų taikymo rekomendacijos, siekiant aktyvesnio Europos tinklų ir šalių įsitraukimo į socialinės rizikos situacijoje esančių asmenų gyvenimo kokybės ir gerų mitybos standartų užtikrinimą.
- Rengiamos rekomendacijos politikos formuotojams; studijų ir kvalifikacijos kėlimo kursai profesionalams, mokymai žmonėms su įgyta negalia institucijose ir įstaigose.
Informacija apie projekto ENNEADI ketvirtą produktą „Politikos rekomendacijos“.
Daugiau informacijos apie projektą čia.
Information about the project [EN]
ERASMUS+ KA203 projektas Developing Bridging Courses for Mathematics and Science Teacher Students - Bridge2Teach
ERASMUS+ KA203 aukštojo mokslo strateginių partnerysčių programos projektas Developing Bridging Courses for Mathematics and Science Teacher Students - Bridge2Teach / KA203 - Strategic Partnerships for higher education 2019-1-AT01-KA203-051222/SU-55-(8.2)
Pradžia 2019-10-16
Pabaiga 2022-09-30
Projekto koordinatorius: Vienos universitetas (AT)
Projekto partneriai:
Nitros Konstantino Filosofo universitetas (SK)
Palermo universitetas (IT)
Palackio universitetas (CZ)
Vilniaus universiteto Šiaulių akademija, Edukologijos institutas (LT)
Projekto vadovas VU Šiaulių akademijoje – prof. dr. Vincentas Lamanauskas.
Projekto tikslas:
- parengti, išbandyti, tobulinti didaktinę medžiagą, skirtą būsimiesiems matematikos ir gamtos mokslų mokytojams,
- organizuoti seminarus universitetų dėstytojams, rengiantiems išlyginamuosius kursus matematikos ir gamtos mokslų studentams;
- parodyti, kaip efektyviai naudoti parengtą didaktinę medžiagą matematikos ir gamtos mokslų mokytojų rengimo ir išlyginamuosiuose kursuose.
Projektą finansuoja EK.
Daugiau informacijos apie projektą čia.
Digital Competence and Digitized Musical Heritage / NPHE-2021/10262
Projektą remia Šiaurės šalių muzikinio švietimo tinklas Nordplus / The Nordic Network for Music Education
Projekto vykdymo laikotarpis 2021–2022 m.
Projekto koordinatorius – Western Norway University of Applied Sciences, Norvegija
Daugiau informacijos apie projektą čia.
Specializuotos masažinės išmaniosios kėdės pritaikymas autizmo spektro sutrikimus turinčių vaikų relaksacijai ir integracijai ugdymo(si) aplinkoje. Nr. 01.2.1-MITA-T-852-02-0076
Vilniaus universiteto Ugdymo mokslų ir socialinės gerovės studijų infrastruktūros modernizavimas Nr. 09.1.1-CPVA-V-720-12-0001"
Priemonė 2014–2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 9 prioriteto „Visuomenės švietimas ir žmogiškųjų išteklių potencialo didinimas“ 09.1.1-CPVA-V-720 priemonės „Studijų aplinkos ir infrastruktūros koncentravimas, tobulinimas ir informacinių sistemų plėtra“
Pradžia: 2019-11-25
Pabaiga: 2023-08-31
Projektą įgyvendina:
Vilniaus universiteto Šiaulių akademija
Projekto tikslas - Vilniaus universiteto Šiaulių akademiją aprūpinti šiuolaikine, inovatyvia studijoms skirta įranga ir priemonėmis, bei patalpų, įrengtų pagal šiuolaikiškus reikalavimus studijų ir mokslo veikloms vykdyti trūkumą, kurios užtikrintų visapusišką kompetentingų specialistų rengimą. Projekto įgyvendinimo metu planuojama suremontuoti dalį Vilniaus universiteto Šiaulių akademijos pastato, esančio adresu P. Višinskio g. 25, Šiauliai, atliekant kapitalinio remonto darbus ir įsigyti modernią specializuotą, bazinę ir kompiuterinę įrangą bei baldus. Infrastruktūros atnaujinimas pagerins studijų ir darbo kokybę, bus praplėstos mokslinių tyrimų galimybės.
Projektas finansuojamas ES struktūrinių fondų lėšomis.
Daugiau informacijos apie projektą čia.Erasmus BIP tarptautinis intensyvių studijų projektas „Competence Development of Future Teachers Focused on Sustainability and Cultural Literacy (Nr. 2021-1-LV01-KA131-HED-000004557-1)
Pradžia: 2023-10 mėn.
Pabaiga: 2023-10 mėn.
Projekto koordinatorius - Daugpilio universitetas (Latvija).
Partneriai:
VU Šiaulių akademijos Edukologijos institutas, Lietuva;
Pope John Paul II State School of Education in Biala Podlaska, Lenkija;
Universidad de Castilla – La Mancha Facultad de Educacion, Ispanija.
Projekto tikslas - ugdyti moksleivių socialinę patirtį ne tik pamokų metu, bet ir realiame gyvenime, gebėti vertinti ir interpretuoti įvairias kūrybinės raiškos formas, mokytis suprasti kultūrinius skirtumus ir kurti savo kultūrinę tapatybę.
Daugiau informacijos apie projektą:
Erasmus+ Intensyvios mišrios programos (BIP) tarptautinių studijų projektą „Inclusive Education: Inclusive Practices in Different Cultures/ Įtraukusis ugdymas: įtraukties praktika įvairiose kultūrose“ (Nr. 2022-1-LT01-KA131-HED-000057140)
Pradžia: 2024-03 mėn.
Pabaiga: 2024-04 mėn.
Projekto koordinatorius - VU Šiaulių akademijos Edukologijos institutas
Partneriai:
Bolonijos universitetas, Italija;
Ciuricho pedagoginė aukštoji mokykla, Šveicarija;
Babes-Bolay universitetas, Rumunija;
Daugpilio universitetas, Latvija.
Projekto tikslas - identifikuoti esminius skirtumus skirtingose kultūrose įgyvendinant įtraukties praktikas ir siekiant, kad švietimas būtų prieinamas visiems.
Daugiau informacijos apie projektą:
https://www.sa.vu.lt/naujienos/1599-vu-siauliu-akademijoje-startavo-erasmus-intensyvios-misrios-programos-bip-tarptautiniu-studiju-projektas;
https://www.sa.vu.lt/naujienos/1632-vu-siauliu-akademijoje-vyko-erasmus-intensyvios-misrios-programos-bip-tarptautiniu-studiju-projekto-antrasis-etapas)
Erasmus BIP tarptautinis intensyvių studijų projektas „Cultural and Social Well-Being – Identity and Participation“ (Nr. 2023-1-DE01-KA131-HED-000115902-2)
Pradžia: 2024-06 mėn.
Pabaiga: 2024-06 mėn.
Projekto koordinatorius - Vechtos universitetas (Vokietija)
Partneriai:
VU Šiaulių akademijos Edukologijos institutas, Lietuva;
Savonia University of Applied Sciences, Suomija;
University of Lleida, Ispanija;
Algoma University, Kanada;
University of Trieste, Italija;
Bournemouth University, UK.