Sidebar

Region pltros inst nupieta
 
Adresas: Vytauto g. 84, 215 kab. 
 
Direktorė doc. dr. Lina Garšvienė
Tel. (8 41) 370 496
El. p.  
 
Administratorė Asta Repšienė
Tel. (8 41) 595 885
El. p.  
 

Apie Regionų plėtros institutą

Regionų plėtros institutas įkurtas 2019 m. vasario 1 d. iki tol veikusių Humanitarinių mokslų, Informatikos, Verslo ir viešosios vadybos, Ekonomikos, Inžinerijos katedrų, dalies Socialinės gerovės studijų ir kūno kultūros katedros bei dalies Mokslo instituto pagrindu.

Instituto paskirtis – atliepti kokybiškų universitetinių studijų poreikį Šiaurės Lietuvoje, prisidėti prie regionų politikos formavimo, vykdyti aktualius regionų stiprinimo tyrimus. Veikdami regione, aiškiau suvokiame regiono socialines, ekonomines ir kultūrines problemas bei aiškiau įžvelgiame regionų politikos formavimo ir įgyvendinimo aspektus.

Institutas siūlo rinktis šias bakalauro studijas:

Anglų filologija,

Ekonomika ir investavimas,

Programų sistemos

Institutas siūlo rinktis šias magistro studijas:

Informacinių technologijų valdymas

Gamtinių sistemų valdymas

Matematika

Ekonomika 

Vadyba

Viešasis valdymas

Instituto gyvavimo metu įsteigta virtuali „Cherry servers dedikuotų ir virtualiųjų serverių laboratorija“. Studentai, naudodami Cherry servers laboratoriją, įsisavins šiuolaikines virtualizacijos technologijas, gilins įgūdžius dirbti su konteineriais, kurti į paslaugas orientuotą programinę įrangą. Tai unikali galimybė daugiau koncentruotis į programų sistemų architektūrą, mažiau dėmesio skiriant infrastruktūros sprendimų paieškai. Daugiau

Nuo 2021 m. institutas sparčiai plėtoja bendradarbiavimą su verslo įmonėmis dėl studentų skatinimo už aukštus stojimo ar studijų VU Šiaulių akademijoje rezultatus. Institutas džiaugiasi mecenatais: Telia, ROL Lithuania, Cherry servers, Valumina, Jupojos Technika, Grafų baldai, TVC Solutions, Vilmers, Teltonika, Ruvera. Bendradarbiavimo partneriai – Šiaulių miesto savivaldybė, Šiaulių prekybos pramonės ir amatų rūmai, įmonės NFQ, Ernst & Young Baltic, Intus Windows. Per šiuos metus Vilniaus universiteto Šiaulių akademijos studentams įteikta per 30 vienkartinių skatinamųjų 300-3000 Eur stipendijų, kurių bendra vertė viršijo 30000 Eur. Daugiau

 

Instituto Programų sistemos studijų programai suteiktas Investors‘ Spotlight kokybės ženklas (2022 m. Balandžio 22d.).

VU Šiaulių akademijos Regionų plėtros institutas dalyvavo užsienio investicijų plėtros agentūros „Investuok Lietuvoje“ vykdomame projekte „Investors‘ Spotlight“, kuriame Programų sistemų studijų programai suteiktas Investors‘ Spotlight kokybės ženklas. Užsienio ir lietuviško kapitalo investuotojų, dalyvavusių studijų programų peržiūroje, vertinimu Programų sistemų studijų programos atstovai geba efektyviai bendradarbiauti su verslu, o vertinimo metu verslo atstovų išsakyti lūkesčiai atsispindėjo parengtuose rekomendacijų įgyvendinimo planuose. Daugiau

Regionų plėtros instituto misija – suformuoti ir vystyti tarpdisciplinines, tarpkryptines tyrėjų komandas, kurių sukurti moksliniai tyrimų modeliai ir instrumentai bus taikomi regiono, šalies ir tarptautiniame lygmenyse, stiprinant poveikį aplinkai socialiniu, ekonominiu, kultūriniu ir kitais aspektais, glaudžiai bendradarbiaujant su viešuoju ir privačiu sektoriais.

Institutas mokslinių tyrimų pagrindu taip pat užtikrins regionui svarbių aukštos kvalifikacijos specialistų ir mokslininkų rengimą.

Vienas iš uždavinių, kuriuos įgyvendins instituto dėstytojai ir mokslininkai – mokslo ir studijų vienovė, mokslinių tyrimų ir studijų kokybė. Neabejotina, kad universitetinės studijos turi būti grįstos mokslo produkcija. Dėstytojai tuo pačiu turi būti stiprūs mokslininkai ar praktikai savo srityje. Tai užtikrina naujausių ir būtiniausių žinių sklaidą rengiamiems specialistams.

Regionų plėtros instituto mokslininkai vykdo projektus ir rengia mokslo publikacijas, kuriose akcentuojamos regionų problemos bei jų sprendimo galimybės miesto, savivaldybių, šalies, ES ar pasaulio lygmenyse.

Minėtų tikslų Regionų plėtros institute siekia įvairių sričių mokslininkai: ekonomikos, vadybos ir viešojo administravimo, biomedicinos, humanitarinių ir technologijos mokslų. Vieni jų – fundamentinių tyrimų atstovai, vykdantys biomedicinos, fizinių mokslų tyrimus – tai ir stiprūs matematikai, tiriantys dzeta funkcijas, ir Europoje ir pasaulyje žinomi aerobiologijos specialistai, kiti – taikomųjų tyrimų, informatikos ir inžinerijos atstovai, kurie dirba verslo ir viešojo sektoriaus procesų tobulinimo, robotizavimo ar skaitmenizavimo srityse. Institute dirba ir mokslininkai, vykdantys reikšmingus tarpdisciplininius humanitarinius (kalbos, literatūros, istorijos, kultūros, atminties, paveldo) tyrimus, turinčius ilgalaikes tradicijas.

Nuo 2023 m. Vilniaus universiteto Šiaulių akademija įgyvendina projektą Pedagogų kompetencijų stiprinimas nacionalinėse kvalifikacijos tobulinimo programose ir magistrantūros studijose“, pagal 2023 m. spalio 13 d. Nr. BS-42 pasirašytą Vilnius universiteto ir Nacionalinės švietimo agentūros Jungtinės veiklos sutartį. Projekto tikslas - užtikrinti pedagogų kompetencijų to­bulinimo galimybes, dalyvaujant nacionalinėse kvalifika­cijos tobulinimo programose ir magistrantūros studijose. Projekto tikslinė grupė – švietimo įstaigų (išskyrus aukštąsias mokyklas) vadovai, jų pavaduotojai ugdymui, ugdymą organizuojančių skyrių vedėjai ir kiti pedagoginiai darbuotojai.

Vilniaus universiteto Šiaulių akademija projekto tikslinei grupei vykdo Edukologijos ir Vadybos magistrantūros studijų programas.