VU Šiaulių akademijos ketvirtame kurse studijuojanti specialiosios pedagogikos ir logopedijos studijų programos studentė Auksė Lebedaitė jau drąsiai gali patvirtinti, jog nesuklydo studijoms pasirinkusi Šiaulius. Pasak studentės čia ji rado aukštą studijų kokybę, kompetentingus, šiltus dėstytojus ir jaukią akademinę bendruomenę.

Rinktis studijas Šiauliuose paskatino puiki studijų programa

Auksė teigia, jog pasirinkti studijas Šiauliuose ją paskatino puiki ir visoje Lietuvoje pripažinta specialiosios pedagogikos ir logopedijos studijų programa. „Pagrindinė priežastis, kodėl pasirinkau mokytis VU Šiaulių akademijoje – unikali „dviguba“ studijų programa. Niekam ne paslaptis, kad Šiaulių miestas yra visiems gerai žinomas ir atpažįstamas kaip pedagogų (ypač logopedų) rengimo centras. 2018 metais, kai rinkausi kur studijuoti, Šiauliai buvo vienintelis miestas, kuris galėjo pasiūlyti mano norimą specialybę. Nepaisant to, kad galbūt būtų atsiradusi logopedijos specialybė  mano mieste Kaune ar Vilniuje, manau, vis tiek rinkčiausi VU Šiaulių akademiją vien dėl to, kad tai vieta, kuri turi kompetentingus dėstytojus, turinčius didelę patirtį rengiant logopedus. Aš pati nuo devintos klasės domėjausi šia specialybe, o kuo toliau tuo labiau norėjau pradėti studijuoti ir visiškai negalvojau apie tai, kad reikės važiuoti iš didmiesčio (gimiau ir mokiausi Kaune) į Šiaulius. Trumpai tariant, jau gimnazijoje žinojau, kuo noriu būti užaugusi. Daugelis mano draugų ir mokytojų vis klausdavo, kodėl Šiauliai, kodėl ne Vilnius ar gimtasis miestas, juk gerai mokiausi, galėjau studijuoti vadybą, mediciną ar pan. didmiesčiuose. Tačiau man patinka vaikai, esu kūrybiška, noriu padėti vaikams tobulėti, noriu pati tobulėti kaip asmenybė ir studijuoti jaukioje, nedidelėje bendruomenėje, kurioje vieni kitus pažįstame, būtent visa tai ir atvedė prie galutinio pasirinkimo – specialiosios pedagogikos ir logopedijos studijų Šiauliuose.

Antroji priežastis (ne ką mažiau svarbi) – tai mano mama. Didelę įtaką turėjo mamos neseniai baigtos tos pačios krypties studijos Šiauliuose. Kai 2018 m. įstojau į tuometinį Šiaulių universitetą, po mamos studijų baigimo buvo praėję tik 3 metai. Mane sudomino studijų turinys. Kol mokėsi mama, aš paskaitydavau paskaitų medžiagą, mama pasakodavo apie dėstytojus. Dabar aš pasidalinu savo patirtimi ir naujomis žiniomis su mama. Žodžiu, atvykdama į Šiaulius gerai žinojau, ko tikėtis.

Esu be galo patenkinta savo pasirinkimu, žinau ir jaučiu, kad esu ten, kur ir turiu būti. Šiauliai nedidelis, bet labai jaukus miestas, kuriame taip pat kaip ir Kaune verda gyvenimas. O VU Šiaulių akademijos dėstytojai draugiški, supratingi, atviri, padedantys tobulėti“, – sako studentė.

Kas labiausiai nustebino ir nudžiugino VU Šiaulių akademijoje?

Auksės nuomone, studijos VU Šiaulių akademijoje suteikia ne tik daug teorinių žinių, bet daug dėmesio skiriama ir praktikai, visapusiškam studento lavinimui. „Jau stojant žinojau, kad VU Šiaulių akademija (tuometinis Šiaulių universitetas) nėra didelė, studentų grupės taip pat pakankamai nedidelės, todėl tai man suteikė papildomo jaukumo ir saugumo. Akivaizdu, kad dėstytojai puikiai pažįsta kiekvieną studentą, gali kiekvienam skirti daugiau dėmesio. Labai džiaugiuosi, kad mano pasirinktos specialybės studijų programoje numatyta labai daug praktikos. Jau pirmame kurse atlikau praktiką ir tokiu būdu galėjau pasitikrinti, ar tikrai man patinka pasirinkta studijų kryptis“, – sako Auksė.

Studentė džiaugiasi, kad studijų metu didelis dėmesys kreipiamas į pozityvių vertybių ugdymą, bendruomeniškumą, atvirumą, kūrybiškumo ugdymą. Pasak Auksės, studijų metu studentams suteikiamos pačios naujausios žinios, formuojami praktiniai įgūdžiai.

Studentė sako, jog nuo pat mažens labai mėgsta šokti, todėl tai tapo pagrindiniu jos laisvalaikio praleidimo būdu. Dar besimokydama mokykloje ji lankė ir sportinių šokių, ir tautinių šokių repeticijas. Auksė džiaugiasi, kad studijuodama VU Šiaulių akademijoje ir toliau gali save šioje srityje realizuoti – yra VU ŠA liaudiškos muzikos ansamblio „Saulė“ šokių grupės narė. Anot studentės, dalyvavimas ansamblio veikloje praplečia akiratį, nes tenka dalyvauti ansamblio koncertinėse kelionėse atstovaujant savo aukštajai mokyklai ir Lietuvai.

Ketvirtame kurse studijuodama Auksė pažymi, jog VU Šiaulių akademija suteikia galimybę ne tik studijuoti gilinant žinias pasirinkta studijų kryptimi, dalyvaujant praktikose, stažuotėse užsienyje (pagal projektą INTERPEARL buvo išvykusi į stažuotę Airijoje), bet ir studentauti keliaujant su meno kolektyvais, dalyvaujant rinkodaros renginiuose, fotosesijose ir pan.. Auksės nuomone, visos šios veiklos leidžia pasijausti tikra VU Šiaulių akademijos bendruomenės dalimi.