Sidebar

Artėjant 2022 m. priėmimui į aukštąsias mokyklas Vilniaus universiteto Šiaulių akademija turi puikių žinių abiturientams, planuojantiems universitetines studijas Šiauliuose – tai galimybė daugelyje studijų programų pretenduoti į padidintas tikslines stipendijas ir vardines mecenatų stipendijas. 

Jau patvirtinta, jog visiems, įstojusiems į valstybės finansuojamas vietas ir pasirinkusiems pedagoginės krypties bakalauro studijų programas – dalyko pedagogikos, specialiosios pedagogikos ir logopedijos, pradinio ugdymo pedagogikos ir ikimokyklinio ugdymo – visus studijų metus kas mėnesį bus mokama 300 eurų stipendija.

Galimybė gauti padidintas 200 eurų dydžio stipendijas yra įstojusiems į programų sistemų ir finansų matematikos bakalauro studijų programų valstybės finansuojamas vietas. Šias stipendijas paprastai finansuoja LR Ekonomikos ir inovacijų ministerija.

Džiugi žinia stojantiesiems ir ta, jog kai kurių studijų programų pirmakursiai galės pretenduoti ir į vardines 300–3000 eurų dydžio VU ŠA mecenatų ir K. Butkaus fondo stipendijas.

Pasak VU Šiaulių akademijos Regionų plėtros instituto direktorės doc. dr. Linos Garšvienės, VU Šiaulių akademija aktyviai bendradarbiauja su regiono verslo įmonėmis kviesdama jas prisidėti prie rinkai būtinų specialistų rengimo skiriant, vardines stipendijas geriausiais balais įstojusiems studentams. „Džiaugiamės, jog bendradarbiavimas su verslo įmonėmis įgauna vis didesnį pagreitį. Akivaizdu, jog verslas jaučia augantį aukštos kvalifikacijos specialistų poreikį, todėl gana lengvai įsitraukia į studentų pritraukimą Šiaulių akademijoje. Susitikimai su verslo atstovais ir derybos dėl galimo finansavimo dar vis intensyviai vyksta, tačiau jau kovo pradžiai turime per 10 skatinamųjų verslo stipendijų mūsų būsimiems pirmakursiams. Labai geros žinios stojantiesiems į ekonomikos bakalauro studijų programą – geriausias balais įstojusieji galės pretenduoti į penkias 300 eurų dydžio mūsų socialinių partnerių – UAB „Jupojos technika“, UAB „TVC Solutions“, UAB „Valumina“, UAB „Grafų baldai“, UAB „ROL Lithuania“ – vardines stipendijas. Pirmakursiai, įstojusieji į finansų matematikos studijų programą, galės pretenduoti UAB „Grafų baldai“, UAB „TVC Solutions“, UAB „ROL Lithuania“ 300 eurų dydžio vardines stipendijas. Net 3–4 pirmakursiai, įstojusieji į programų sistemų bakalauro studijų programą, galės gauti UAB „Cherry servers“, UAB „TVC Solutions“, UAB „ROL Lithuania“ įmonių 300–1000 eurų dydžio vardines stipendijas. Išskirtinis verslo dėmesys – programų sistemų studijų programai. Štai UAB „Teltonika“ pernai VU studentams, studijuojantiems informatikos krypties studijų programas, skyrė net iki 3000 eurų vardines stipendijas. Šiais metais, tikėkimės, šios stipendijos taip pat bus skiriamos.

Kitos verslo įmonės taip pat ragina abiturientus rinktis paklausias ekonomikos, finansų matematikos, programų sistemų ir kitas VU ŠA Regionų plėtros instituto bakalauro studijų programas bei planuoja pirmakursiams skirti vardinių stipendijų. Patvirtinimo pirmakursiams skirti vardines stipendijas dar laukiame iš UAB „Telia“, UAB „NFQ“, UAB „Baltik vairas“ ir kitų verslo subjektų“, – sako doc. dr. L. Garšvienė. Jos nuomone, abiturientams verta rinktis Vilniaus universiteto studijas Šiaulių akademijoje, nes čia sudaromos puikios sąlygos studijoms, praktikai inovatyviose verslo įmonėse ir galimybė gauti padidintą stipendiją.

Priminsime, jog 2022 m. priėmimui Vilniaus universiteto Šiaulių akademija pateiktos šios bakalauro studijų programos: bakalauro – programų sistemos, viešasis administravimas ir teisė, ekonomika, specialioji pedagogika ir logopedija, pradinio ugdymo pedagogika ir ikimokyklinis ugdymas, kūno kultūros ir sporto pedagogika, muzikos pedagogika, dalyko pedagogika, anglų filologija, finansų matematika; magistro – edukologija, ekonomika, informacinių technologijų valdymas, specialioji pedagogika, vadyba, viešasis valdymas, regionų plėtra ir valdymas (anglų kalba), muzikos pedagogika, kūno kultūros ir sporto edukologija, gamtinių sistemų valdymas, socialinis darbas, matematika.

VU Šiaulių akademijos inf.