Vasario 4 d. prasidėjo pavasario semestras, kurį pasitikome besitęsiančiomis neapibrėžtumo sąlygomis, kai ženkliai auga užsikrėtusiųjų Covid-19 viruso omikron atmaina. Vis dėlto, VU bendruomenės vakcinacijos lygis ir bendra pozicija dėl švietimo išlaikymo kontaktiniu būdu šalyje sudarė prielaidas pradėti 2021–2022 m. m. pavasario semestro studijas ir kontaktiniu būdu (jei jos numatytos paskaitų tvarkaraštyje).

Remiantis Vilniaus universiteto Šiaulių akademijos (VU ŠA) direktoriaus įsakymu, 2021–2022 m. studijų metų pavasario semestro metu studijos VU ŠA vykdomos tokiu būdu:

1. Magistro, profesinės studijos, bakalauro studijų sesijinio tvarkaraščio studijos ir Mokymosi visą gyvenimą centro studijų dalykų sesijinio tvarkaraščio studijos vykdomos kontaktiniu, mišriu arba nuotoliniu būdu, užtikrinant studijų kokybę bei studijų siekinių pasiekimą;

2. Bakalauro studijų dieninio tvarkaraščio studijos vykdomos nenuotoliniu būdu, išskyrus bendruosius universitetinius studijų dalykus (modulius) ir atvejus, kai nenuotoliniu būdu vykdomų studijų veiklų įgyvendinimas yra neįmanomas (paskaitos, vykdomos kviestinių dėstytojų iš kitų Vilniaus universiteto padalinių, Lietuvos ir užsienio universitetų, COVID susirgimai, ekstremalios Lietuvos Respublikoje situacijos).

Kaip informavo akademinių padalinių administratoriai, iš esmės VU Šiaulių akademijos bakalauro studijų programų studentams studijos pavasario semestro metu vyks kontaktiniu būdu (išskyrus studijuojančius pagal sesijinį tvarkaraštį), o magistrantams – nuotoliniu būdu. Mokymosi visą gyvenimą centro studijų procesas visiems studijuojantiesiems organizuojamas tik nuotoliniu būdu.

VU Šiaulių akademijos direktoriaus pavaduotoja studijoms dr. Regina Karvelienė sako, jog šiuo metu yra labai svarbu, kad studijos bakalauro studijų programų studentams vyktų kontaktiniu būdų, tačiau atšaukus Galimybių paso galiojimą, būtina užtikrinti saugumo reikalavimus. „Esame nusiteikę optimistiškai ir viliamės, kad pagaliau įveiksime ir šią Covid-19 bangą. Tuo pačiu taip pat turime dėti visas pastangas, užtikrinant saugias kontaktines studijas, todėl studentų prašome į kontaktines studijas rinktis laikantis kaukių dėvėjimo, dezinfekcijos ir kitų susijusių ir jau mums visiems įprastų saugumo rekomendacijų“, – sako VU ŠA direktoriaus pavaduotoja studijoms.

Primename, jog susirgus Covid-19, reikia imtis visų atsargumo priemonių ir, gavus teigiamą PGR testo rezultatą, į kontaktines paskaitas nevykti. Apie susirgimą studentams būtina informuoti VU ŠA Studijų skyriaus studijų proceso administratores Renatą Juknienę (, tel. (8 41) 595 731) ar Ritą Kasperavičienę (, tel. (8 41) 595 884).

VU Šiaulių akademijos inf.
Zenono Ripinskio nuotr.