Gruodžio 20 d. iškilmingai paskelbta ir pasveikinta VU Šiaulių akademijos „Metų sportininkė“. Šis titulas šiemet atiteko Edukologijos instituto kūno kultūros ir sporto pedagogikos studijų programos trečio kurso studentei Kamilei Gaučaitei, treniruojamai Aivaro Kaselio ir Andrius Stočkaus.
Į „Metų sportininko“ titulą pretendavo 8 VU Šiaulių akademijos studentai, pasiekę aukštų rezultatų šalies ir tarptautinėse varžybose, garsinusių VU Šiaulių akademiją, Šiaulius ir Lietuvą. VU ŠA sporto veiklos koordinatorius Rytis Alūzas sako, jog išrinkti patį geriausią sportininką buvo nelengva, nes visi kandidatai yra puikūs sportininkai, negailėdami jėgų rengiasi varžyboms ir pasiekia puikių rezultatų. Pasak R. Alūzo, tradicija rinkti „Metų sportininką“ pas mus gyvuoja jau seniai. „Daug metų mūsų aukštojoje mokykloje baigiantis metams vykdavo geriausių sportininkų rinkimai, todėl šią tradicija pratęsta ir Šiaulių universitetui tapus Vilniaus universiteto Šiaulių akademija. Šiemet į „Metų sportininko“ titulą pretendavo Adrija Skudutytė (motokrosas), Algimantė Mikutaitė (futbolas), Donatas Vilimavičius (regbis), Kamilė Gaučaitė (imtynės), Lina Kiriliuk (lengvoji atletika), Lina Linkaitė (jėgos trikovė), Martynas Vaitkevičius (irklavimas) ir Rokas Ickys (lengvoji atletika). Džiugu, jog turime aukšto meistriškumo sportininkų, pasiekiančių gerų rezultatų. Norisi, jog jie ir toliau neštų aukštai iškėlę mūsų Akademijos vėliavą, nors sąlygos dabar gana sudėtingos. Visiems mūsų sportininkams norėčiau palinkėti sportinės sėkmės ir sveikatos, kas šiuo metu yra labai reikalinga“, – po geriausios VU ŠA šių metų sportininkės apdovanojimo sakė R. Alūzas.
Pokalbis su VU Šiaulių akademijos „Metų sportininke“ Kamile Gaučaite
– Kamile, kokie tau buvo šie sportiniai metai?
– Labai įvairūs, nes dalyvauju dviejų amžiaus grupių varžybose – jaunimo iki 23 m. amžiaus ir suaugusiųjų (svorio kategorijoje iki 73 kg). Jaunimo Europos čempionate gyniau Lietuvos garbę ir užėmiau aukštą penktą vietą. Visada sportininko siekiamybė – medalis, tačiau svarbiausia yra kelias, kuriuo einama.
Geriausias šių metų mano sportinis rezultatas – penkta vieta Europos jaunimo čempionate, kuris vyko Makedonijoje Skopjės mieste. Iki medalio pritrūko labai nedaug – pralaimėjau lemiamą kovą Italijos atstovei. Taigi norėtųsi ištaisyti padarytas klaideles ir vis dėlto pasiekti užsibrėžtą tikslą – iškovoti Europos jaunimo čempionato medalį, nes tam dar turiu dvejus metus laiko. Šiemet dalyvavau ir Pasaulio suaugusiųjų čempionate, kur tik keliais taškais pralaimėjau savo dvikovas.
– Kokia buvo tavo sportinio kelio pradžia? Kodėl pasirinkai tokią nemoterišką sporto šaką?
– Esu kaunietė. Arti namų buvo salė. Treneris patraukė mane įvairiais sportiniais žaidimais. Imtynėmis susidomėjau nuo 2010 metų. Iš pradžių apie sportinę karjerą negalvojau, nors jau tada buvau sportiška. Vėliau treneris man pasiūlė persikelti į Šiaulių sporto gimnaziją, kur buvo visos sąlygos profesionaliai sportuoti ir dalyvauti varžybose – Lietuvos, Europos ir Pasaulio čempionatuose.
– Kokių savybių daugiausiai prireikia imtynėse?
– Ši sporto šaka tuo ir įdomi, jog joje reikia visko – greitos reakcijos, fizinio pajėgumo, koordinacijos, geros technikos ir kt. Imtynėse labai svarbu galvoti, ką po vieno judesio teks daryti toliau, nes niekada nežinai, kaip į tavo veiksmus sureaguos varžovė. Žemesnio svorio kategorijose dominuoja vikresnės sportininkės, tačiau aukštesnio svorio kategorijose nuo 73 kg vien greičiu ir technika gerų rezultatų nepasieksi – čia reikia ir daugiau fizinės jėgos.
– Kaip pavyksta nusiteikti kovai ant kilimo? Į ką tenka susikoncentruoti?
– Laikui bėgant tas nusiteikimas keičiasi. Jaunesniame amžiuje varžovės nėra tokios svarbios, tačiau profesionaliame sporte pažinti varžoves yra labai svarbu. Kai varžoves pažįsti – žinai lyderes, žinai stipriąsias ir silpnąsias jų puses. Dabar, manau, jog visos varžovės gali būti įveikiamos, nes lyderės dažniausiai taip pat daro klaidų, vieną dieną stipresnė būna viena, kitą dieną – kita. Užtenka menkiausios klaidos, kad pralaimėtum kovą ir medalis atitektų varžovei. Aš kiekvieną kartą ant kilimo stengiuosi pademonstruoti tai, ką geriausiai moku.
– Ką norėtum palinkėti sau Naujaisiais metais?
– Pirmiausiai, žinoma, norėčiau palinkėti sau sveikatos ir nesustoti, nors ir mažais žingsneliais siekti užsibrėžtų tikslų – tiek sporte, tiek studijose. Studijuoti VU Šiaulių akademijoje man labai patinka, nes čia dirba puikūs dėstytojai. Jie net leidžia pasirinkti tyrimų temas, kurios būtų pačiam studentui įdomios, susijusios su aukšto sportinio meistriškumo sportu. Žodžiu, sąlygos sportuoti ir studijuoti čia yra.
– Ar turi slaptą svajonę?
– Kaip ir kiekvieno aukšto meistriškumo sportininko svajonė – Olimpiada. Tikiu, jog galiu pasiekti šį tikslą.