Šiomis dienomis grupė VU Šiaulių akademijos atstovų viešėjo Čekijos Pardubicių universitete, kur Ekonomikos ir administravimo fakultete skaitė viešas paskaitas, susitiko su VU ŠA ir Pardubicių universiteto jungtinės studijų programos „Regionų plėtra ir valdymas“ studentais, fakulteto vadovais aptarė tolesnio bendradarbiavimo perspektyvą.

Pandemijos laikotarpiu ilgą laiką jungtinės studijų programos partneriai ir studentai negalėjo susitikti gyvai, tačiau ERASMUS programos dėka atsirado galimybė VU Šiaulių akademijos atstovėms sustiprinti partnerinius ryšius su kolegomis ir studentais. Su darbo vizitu Pardubicių universitete lankėsi VU Šiaulių akademijos direktorės pavaduotoja studijų reikalams dr. Regina Karvelienė, lektorė Beatričė Poškuvienė ir Regionų plėtros instituto docentė dr. Vita Juknevičienė.

B. Poškuvienės paskaitų tema buvo apie elektroninės valdžios ir e-demokratijos instrumentus, praktikas įvairiose valstybėse. Dr. V. Juknevičienė yra sertifikuota instruktorė (pagal HORIZON2020 projektą „Virtue based ethics and Integrity of Research: Train-the-Trainer program for Upholding the principles and practices of the European Code of Conduct for Research Integrity - VIRTU2E“), galinti vesti mokymus tyrimų integralumo klausimais, kuriuose integruotas vertybių etikos aspektas, todėl jos paskaitos buvo apie tyrimų etiką, integralumą ir savybes, kurių reikia norint tapti geru tyrėju. „Kadangi pandeminiai reikalavimai Lietuvoje ir Čekijoje skiriasi, mūsų nuostabai, į paskaitas susirinko didžiulis būrys studentų, kurie sunkiai tilpo auditorijose. Buvo smagu ir įdomu diskutuoti su studentais dėstomų temų klausimais gyvai“, – po vizito įspūdžiais dalijosi dr. V. Juknevičienė.

VU Šiaulių akademija kartu su Pardubicių universiteto Ekonomikos ir administravimo fakulteto kolegomis vykdo jungtinę studijų programą „Regionų plėtra ir valdymas“. Čekijoje viešėjusios VU ŠA atstovės turėjo keletą susitikimų su fakulteto vadovybe – dekanu prof. Jan Stejskal, prodekane doc. dr. Jana Janderova ir kolegomis, dirbančiais jungtinėje studijų programoje. Susitikimuose buvo aptarta ne tik bendros studijų programos ateitis, bet ir studijų kokybės klausimai, studijų vadybos aspektai. Be to, su fakulteto vadovais buvo aptartos tolesnio bendradarbiavimo viešojo administravimo kryptyje galimybės, bendrų mokslinių ir studijų projektų klausimai.

Dėstytojos susitiko ir su jungtinės studijų programos pirmo ir antro kurso studentais bei absolventais, aptarė programos struktūros, studijų organizavimo klausimus, susipažino su studentų lūkesčiais ateinantiems semestrams, apie planuojamą jų karjerą baigus studijas. Du šios jungtinės studijų programos absolventai – Yee Yee Sein ir Gariba Mohammed Ibrahim – šiuo metu studijuoja Pardubicių universiteto doktorantūroje, o absolventas Solomon Gyamfi sėkmingai apgynė daktaro disertaciją. Kiti absolventai dirba tarptautinio verslo įmonėse bendradarbiaujant skirtingiems regionams arba viešajame sektoriuje – rūpinasi naujo ir inovatyvaus verslo inkubavimu regione.

Paskutinę vizito dieną VU ŠA atstovės buvo pakviestos į Pardubicių univeriteto Ekonomikos ir administravimo fakulteto 30-mečio šventę, kurioje susitiko ir bendravo su fakulteto buvusiais bei dabartiniais vadovais, fakulteto bendruomene, klausėsi Pardubicių universiteto simfoninio orkestro programos.

Jukneviciene paskaitoje

VU Šiaulių akademijos inf.
V.itos Juknevičienės asmeninio archyvo nuotr.