Sidebar

Vilniaus universiteto Šiaulių akademija į verslą dėl stipendijų pirmąsyk kreipėsi 2021 metais. Per pastaruosius trejus metus mecenatų skaičius išaugo dvigubai, o studentams išdalinamos net 88-ios stipendijos.
 
Mecenatų stipendijų suma jau perkopė 50 tūkst. Eur
 
„Su idėja kreiptis į vietinį verslą dėl stipendijų studentams startavome 2021 m. tik ką tapę Vilniaus universiteto Šiaulių akademija, – teigė Regionų plėtros instituto direktorė Lina Garšvienė, – tuomet dar tikrai susidurdavome su griežta verslo ir visuomenės nuomone, kad studentas privalo įsipareigoti įmonei ar miestui. Visgi nesiekdami jokios naudos sau pirmaisiais metais prie šios idėjos prisidėjo įmonės „ledlaužiai“ - UAB „Jupojos technika“, UAB „Valumina“, UAB „Grafų baldai, UAB „Ruvera““.
 
Ir tai buvo pirmas nedrąsus žingsnis pasidžiaugti jų sprendimu tapti VU Šiaulių akademijos mecenatais. Buvo surengtas pirmasis VU Šiaulių akademijos mecenatų vakaras, kuriame rankas spaudė šių verslų vadovai ir stipendijas gavę studentai. Jaunimui svarbu nuo pat studijų pradžios žinoti, kad Šiaulių miestui jų reikia.
 
„Sprendimu kreiptis į verslą labai džiaugiuosi, nes tai leido prisitraukti verslą arčiau VU Šiaulių akademijos ir jos studentų, kurie vėliau kreipiasi dėl praktikos ir savo pirmojo darbo“, – tikina L. Garšvienė.
 
Rebusas – kaip jaunuolius susigrąžinti į gimtąjį miestą po studijų stambesniuose didmiesčiuose?
 
Ši užduotis nelengva, nes išvykęs į kitą miestą ketveriems metams jaunuolis jau gana tampriai įsitraukia į to miesto aplinką, pradeda dar studijų metais darbuotis, pažinti jų verslą, priprasti prie to miesto šurmulio ir tik mažai daliai dar vis kirba mintis grįžti darbui ir gyvenimui į savo gimtąjį miestą. 
 
„Manau yra ir kitas labiau pasiteisinęs kelias – pritraukti daugiau studentų į Šiaulius iš jų gimtojo miesto ir aplinkinių rajonų.  Čia studijuodami ketverius metus bei jausdami verslo ir miesto savivaldybės palaikymą –paramą jie galutinai prisijaukina miestą gyvenimui ir darbui“, – mintimis dalijasi L. Garšvienė.
 
Mecenatų paramos dėka VU Šiaulių akademijoje įkuriamos naujos laboratorijos
 
„Cherry Servers“ laboratorija –  studijų procesui skirta virtuali serverių erdvė. Šioje laboratorijoje UAB „Cherry servers“ valdomuose serveriuose sudarytos sąlygos studijų procesui pasitelkti dedikuotus ir virtualiuosius serverius. Šios laboratorijos idėja itin pasiteisino VU Šiaulių akademijoje. Studentai, naudodami Cherry servers laboratoriją įsisavina šiuolaikines virtualizacijos technologijas, gilina įgūdžius dirbti su konteineriais, kurti į paslaugas orientuotą programinę įrangą. Tai unikali galimybė daugiau koncentruotis į programų sistemų architektūrą, mažiau dėmesio skiriant infrastruktūros sprendimų paieškai.
 
Įmonių mecenatų skaičius perkopė dviženklius skaičius
 
2022 m. prie VU Šiaulių akademijos prisijungė UAB „TVC Solutions, UAB „ROL Lithuania“, UAB „Vilmers“, UAB „Cherry Servers, AB „Telia Lietuva“. Šių įmonių vadovai labai aiškiai suprato VU Šiaulių akademijos ir miesto poreikį jų paramai, norint pritraukti daugiau gabių studentų studijuoti verslui aktualias programas.
 
2023 m. prie VU Šiaulių akademijos mecenatų prisijungė UAB „BODESA“, 2024 m.  UAB „Baltic Champs“, UAB „SALDA“ ir UAB „DIDWW“.