Vilniaus universiteto taryba – kolegialus Universiteto valdymo organas.
Taryba yra sudaroma penkeriems metams iš 11 narių:
5 nariai iš Vilniaus universiteto akademinių darbuotojų, po vieną narį, atstovaujantį šių mokslo sričių ir krypčių interesams:
  • Humanitarinių mokslų srities;
  • Socialinių mokslų srities;
  • Medicinos ir sveikatos mokslų srities;
  • Gamtos mokslų srities biochemijos, geologijos, fizinės geografijos, paleontologijos, biologijos, biofizikos, ekologijos ir aplinkotyros, botanikos, zoologijos krypčių;
  • Gamtos mokslų srities matematikos, fizikos, chemijos, astronomijos, informatikos krypčių arba technologijos mokslų srities.
4 nariai – ne Vilniaus universiteto akademiniai darbuotojai ar studentai, po vieną iš atstovaujančių šioms interesų sritims:
  • Humanitarikos, kultūros ir meno;
  • Teisinės, politinės, socialinės, ūkio, finansų ir administravimo sistemų;
  • Aukštųjų technologijų, susijusių su biomedicinos mokslais;
  • Aukštųjų technologijų, susijusių su matematikos, fizikos, chemijos ir informatikos mokslais.

Tarybos nariais taip pat taps 2 Universiteto studentų atstovai (iš jų 1 – ne Universiteto bendruomenės narys), skiriami ar renkami Vilniaus universiteto Studentų atstovybės nustatyta tvarka.

Tarybos rinkimų balsavimas padaliniuose vyks šių metų spalio 28-29 dienomis (prieš tai spalio 21-22 d. padaliniuose vyks išankstinis balsavimas). Prireikus antrojo rinkimų balsavimo turo, jis vyktų lapkričio 12-13 d.

Šie rinkimai organizuojami vadovaujantis Vilniaus universiteto senato patvirtintu Vilniaus universiteto tarybos narių rinkimų ir įgaliojimų nutraukimo tvarkos aprašu bei Vilniaus universiteto senato 2024 m. gegužės 21 d. nutarimu Nr. SPN-34 „Dėl Vilniaus universiteto tarybos rinkimų inicijavimo“.

Kviečiame aktyviai sekti visą informaciją apie rinkimus čia: