Sidebar

Rugsėjo 27 dieną vyko jau 17-oji Jono Prano Aleksos tarptautinė tarpdisciplininė mokslinė konferencija „Valstybės vaidmens raida XXI amžiuje: tautinis ir tarptautinis kontekstas“. Šių metų konferencijos tema - atviras, skaidrus ir atsparus valdymas.
 
Šiandieninių geopolitinių, ekonominių ir socialinių neramumų bei neapibrėžtumų kontekste, visuomenė kelia aukštus reikalavimus viešajam valdymui. Tikimasi, kad valstybės ir savivaldybių institucijos, viešojo sektoriais įstaigos bus atsparios įvairioms grėsmėms ir krizėms, jose dirbantys darbuotojai bus skaidrūs ir atsparūs korupcijai, o pačios organizacijos užtikrins duomenų atvėrimą bei bus atviros tarpinstituciniam bei tarpsektoriniam bendradarbiavimui. 
 
Vilniaus universiteto Šiaulių akademijos Regionų plėtros instituto Viešojo administravimo studijų krypties mokslininkai, bendradarbiaudami su Lietuvos mokslininkų sąjungos institutu, Lietuvos Respublikos Vidaus reikalų ministerija bei Lietuvos mokslo taryba, pakvietė tyrėjus ir praktikus diskutuoti apie viešojo valdymo realijas ir perspektyvas.
Šių metų konferencijos programoje - 26 pranešimai, kuriuos parengė pranešėjai iš 14 valstybių (Jungtinės Karalystės, JAV, Pietų Afrikos Respublikos, Bulgarijos, Lenkijos, Latvijos, Rumunijos, Kazachstano, Ukrainos, Turkijos, Vokietijos, Ispanijos, Slovėnijos ir, žinoma, Lietuvos).
 
Taip pat į šią konferenciją nuotoliniu būdu jungėsi tarptautinio Tyrėjų kompetencijų tinklo (RENET), kurį koordinuoja VU Šiaulių akademija, nariai ir bičiuliai iš įvairių šalių, pavyzdžiui, Pietų Korėjos, Sakartvelo ir kt.
Šios konferencijos programa ir organizavimo patirtis parodė, kokia aktuali tema joje analizuojama įvairiais aspektais - regioninio ir institucinio atsparumo krizėms ūr saugumo grėsmėms, organizacinio ir visuomenės atsparumo korupcijai, institucijų atvirumo pokyčiams, daugiapakopio valdymo sistemos dalyvių bendradarbiavimo, viešųjų paslaugų tobulinimo, žmogiškųjų ir kitų išteklių valdymo efektyvumo ir kitais aspektais.
 
Organizatoriai dėkoja konferencijos dalyviams ir partneriams už šios konferencijos metu sukurtą pozityvią ir atvirą diskusijai platformą, bei tikisi, kad užmegzti kontaktai (tinklaveika) lydės link tolimesnio bendradarbiavimo perspektyvų.