VU Šiaulių akademijos socialinių ir gamtos mokslų tyrėjų grupė kartu su antros studijų pakopos studentėmis laimėjo ir pradėjo vykdyti mokslo projektą „MIESTOlabas“.

Prie šio projekto kūrimo ir vykdymo komanda susideda iš: vadovės doc. dr. Mildos Damkuvienės, mokslo darbuotojo Sigito Balčiūno, dr. Jurgitos Joniškienės, doc. dr. Martyno Kazlausko, doc. dr. Evandželinos Petukienės, doc. dr. Jūratės Valuckienės, prof. dr. Ingridos Šaulienės, studenčių: Darijos Bučienės, Mildos Zubavičienės.

„MIESTOlabas“ – tai Lietuvos mokslo tarybos mokslininkų grupių mokslo projekto „Miesto žaliųjų erdvių ekosistemos paslaugų vertės bendrakūra gyvojoje laboratorijoje“ (Nr. S-MIP-24-18) dalis.
Laimėjimas suteikė galimybę „MIESTOlabas“ projekto įgyvendinimui VU Šiaulių akademijos tyrėjų grupei gauti finansavimą iš Lietuvos mokslo tarybos.

Numatyta, kad projektas tęsis nuo šių metų rugsėjo 1d. iki 2027 metų kovo 31d.

VU Šiaulių akademijos tyrėjų grupė tikina, kad džiaugiasi įdomiu ir prasmingu darbu tyrinėjant miesto žaliųjų erdvių ekosistemos pasaugų bendrakūros fenomeną taikant gyvosios laboratorijos (angl. Living Lab) metodologiją tvaresniems miesto žaliųjų erdvių vystymo sprendimams.