Liepos 19 dieną Vilniaus universiteto Šiaulių akademijoje įvyko prof. habil. dr. Vytauto Gudonio naujausios knygos „AKLASIS, NUSTEBINĘS PASAULĮ Vasilijus Jerošenka“ pristatymas.

Susirinkusieji akademijos bendruomenės nariai ir svečiai klausėsi knygos ištraukų, negailėjo gražių žodžių knygos autoriui. Susirinkusiuosius pasveikino VU Šiaulių akademijos direktorė, profesorė Renata Bilbokaitė.

„Profesorius Vytautas Gudonis kasmet nustebina akademiją savo kūryba. Ir mes džiaugiamės, kad turime tokius bendruomenės narius, kurie geba savo jėgas, visą laiką skirti tokiai sultektai kūrybai“, – sakė VU Šiaulių akademijos direktorė.

Naujausia knyga išleista ne tik lietuvių kalba, bet ir esperanto. Tai knyga apie esperantininką, rašytoją, pedagogą, poliglotą, keliautoją Vasilijų Jerošenką (1890–1952), kurio indėlis davė pamatus aklųjų ugdymui.

Profesorius V. Gudonis yra 7 monografijų, 6 žodynų, 900 mokslinių ir publicistinių straipsnių autorius ir bendraautorius. Visą mokslinės karjeros laikotarpį profesorius atstovavo tuometinį Šiaulių universitetą (dabar – VU Šiaulių akademija).

450003050 2157875887924568 7686464843970791748 n