Ruplienė nuotrauka

El.p.:

ORCID: https://orcid.org/0000-0002-9203-6195

Mokslo sritis ir kryptis:

Socialiniai mokslai, Ekonomika

Mokslinių tyrimų tematika:

Regionų ekonominis ir finansinis atsparumas; viešieji finansai, ekonomikos augimo poveikis darbo rinkai, visuomenės senėjimas

Pareigos (dabartinės):

Docentė

Išsilavinimas:

2009 -2013 – daktaro laipsnis, Socialiniai mokslai, Ekonomika, Vytauto Didžiojo universitetas;

2004 - 2006 – magistro laipsnis, Socialiniai mokslai, Ekonomika. Šiaulių universitetas, diplomas su pagyrimu;

1999 - 2004 – bakalauro laipsnis, Socialiniai mokslai, Ekonomika. Šiaulių universitetas, diplomas su pagyrimu.

Darbo patirtis:

2022 - docentė, Vilniaus universitetas, Regionų plėtros institutas;

2021 – 2022 – asistentė, Vilniaus universitetas, Regionų plėtros institutas;

2008 - 2021 – lektorė, Šiaulių universitetas, Ekonomikos katedra; Šiaulių universitetas, Regionų plėtros institutas; Vilniaus universitetas, Regionų plėtros institutas;

2004 - 2008 – asistentė, Šiaulių universitetas,   Ekonomikos katedra;

2022 – 2025 – vyresnioji mokslo darbuotoja, Lietuvos mokslo tarybos mokslininkų grupių projektas „Darbo vietų nekuriantis ekonomikos augimas: demografinių, sektorinių ir institucinių aspektų sąveika“;

2015 - 2018 – Mokslo darbuotoja, Lietuvos mokslo tarybos mokslininkų grupių projektas „Savivaldybių fiskalinio konkurencingumo vertinimas ekonomikos augimo kontekste“.

Publikacijos:

eLABa

Dėstomi studijų dalykai:

Finansų pagrindai (Bakalauro studijos),

Finansų analizė (Bakalauro studijos),

Statistika (Bakalauro studijos),

Tarptautiniai finansai (Bakalauro studijos),

Švietimo institucijų ekonominis ir finansinis valdymas (Magistrantūros studijos),

Šiuolaikinių ekonominių krizių vertinimas (Magistrantūros studijos),

Viešojo sektoriaus finansų ir biudžeto valdymas (Magistrantūros studijos).

Projektai:

2022-2025 – mokslininkų grupių projektas „Darbo vietų nekuriantis ekonomikos augimas: demografinių, sektorinių ir institucinių aspektų sąveika“ (Nr. P-MIP-22-18), vyresnioji mokslo darbuotoja.

2015-2018 – mokslininkų grupių projektas „Savivaldybių fiskalinio konkurencingumo vertinimas ekonominio augimo kontekste“ (Nr. MIP-15388), mokslo darbuotoja.

Praktinė patirtis (ne universitete):

2021 – UAB Šiaulių vandenys, Finansų, planavimo skyrius, Finansų, planavimo skyriaus viršininkė.

2015 - 2020 – Šiaulių universitetas, Finansų tarnyba, vyriausioji ekonomistė.

Užsakomieji tyrimai:

„Šiaulių regiono ilgalaikės specializuotos socialinės ir ekonominės plėtros proveržio studijos ir įgyvendinimo priemonių programos“ parengimas. Dr. Diana Cibulskienė, dr. Mindaugas Butkus, dr. Kristina Matuzevičiūtė, dr. Dovilė Ruplienė, dr. Janina Šeputienė, Šiaulių universiteto ir Šiaulių miesto savivaldybės administracijos paslaugų sutartis Nr. D-33-(1.15). 2018 m.

Nacionalinės švietimo agentūros užsakomasis tyrimas “Modelio, užtikrinančio įtraukiojo švietimo plėtrą, ekspertinis vertinimas”. Odeta Šapelytė, prof. dr. Stefanija Ališauskienė, prof. dr. Algirdas Ališauskas, dr. Lina Miltenienė, dr. Rita Melienė, dr. Dovilė Ruplienė, sutarties Nr. 5ESF4-1/2020, atliktas 2020-04-20 – 2021-04-19.

Mokslo sklaida:

Pranešimas spaudai, 2016 01 09. „Mokslininkės nustatė – Šiauliai yra patrauklus neišnaudoto potencialo miestas“. https://www.15min.lt/verslas/naujiena/karjera/nenurasykite-siauliu-tai-neisnaudoto-potencialo-miestas-666-564807

Pranešimas spaudai, 2017 09 11. „Ką daryti, kad ekonomika atsigautų“. http://www.snaujienos.lt/miesto-gyvenimas/35132-ka-daryti-kad-regiono-ekonomika-augtu.html

Apdovanojimai:

2021 m. - Šiaulių pramoninkų asociacijos apdovanojimas už kartu su Regionų plėtros instituto (tuo metu – Ekonomikos katedros) mokslininkais D. Cibulskiene, M. Butkumi, K. Matuzevičiūte-Balčiūniene ir J. Šeputiene 2018 m. pagal Šiaulių miesto savivaldybės administracijos užsakymą parengtą „Šiaulių regiono ilgalaikės specializuotos socialinės ir ekonominės plėtros proveržio studiją ir įgyvendinimo priemonių programą“.

Kita reikšminga veikla:

Šiaulių regiono ekonomistų asociacijos viceprezidentė

European Regional Science Association (ERSA) narė

Lietuvos jaunųjų mokslininkų sąjungos organizuoto konkurso „Lietuvos jaunųjų mokslininkų sąjungos geriausio magistro darbo konkursas 2021“ ekspertė.